100 let je dnes značce Nikon, navštivte virtuální muzeum

100 let je dnes značce Nikon, navštivte virtuální muzeum

U příležitosti oslav 100. výročí založení

společnosti Nikon, které se pojí s datem 25. července 2017, spouští společnost sérii exkluzivního obsahu dostupného na výroční webové stránce 100 let společnosti Nikon. Tento obsah bude zveřejněn během léta. Najdete zde ikonické snímky, příběhy a rady fotografů z celého světa, kteří pomáhali formovat století imaginace a bohatou historii značky. Webová stránka nabídne rovněž virtuální prohlídku zákulisí muzea společnosti Nikon v Tokiu.

Společnost Nikon byla založena jako Nippon Kogaku K.K. v roce 1917. Od začátku poskytovala světu jedinečné výrobky a odborné znalosti, posouvající hranice možností optických a přesných technologií.

100 let Nikon

Obsah webové stránky byl navržen tak, aby inspiroval fotografy i příznivce značky Nikon. Návštěvník bude moci nahlédnout do technologické oblasti, ale seznámí se i s hvězdnými stoupenci značky Nikon. Obsah série bude uveden v rámci pěti hlavních kategorií:

100 let příběhů

Během posledních 100 let se značka Nikon stala jedním z klíčových hráčů při utváření světa fotografie. Nikon na svém webu sdílí nejdůležitější, nejosobnější a nejsilnější příběhy z Evropy i ze světa. Od ikonických milníků, uvedení fotoaparátů a inovací výrobků až po individuální inspirativní počiny profesionálních fotografů, amatérů a příznivců značky.

Virtuální muzeum Nikon

Na webu je vytvořena 360° virtuální prohlídka muzea Nikon v Tokiu, kde společnost Nikon představuje svou historii a své počátky. Vstupem do světa značky Nikon se návštěvníci seznámí s technologiemi společnosti a jejími výrobky, s klíčovými milníky v historii firmy – včetně toho, jak se společnost Nikon podílela na výzkumu v oblasti biologie, medicíny i vesmíru.

Icons with Nikons

Fotoaparáty a objektivy Nikon jsou používány lidmi ze všech oblastí života. Tato série snímků ukazuje celebrity ze světa hudby, televize, filmu a sportu s Nikonem v ruce.

100 let pomáhání

Společnost Nikon již od roku 1917 podporuje fotografy v jejich vybrané disciplíně, sdílí své zkušenosti a  poskytuje rady, aby uživatelé této značky mohli neustále posouvat hranice možností v tomto oboru, a pomáhá i amatérům a příznivcům značky. Tento přístup připomíná výběr tipů podložených stoletím zkušeností od fotografů z celého světa.

#LookBackAtNikon

Nikon rovněž spouští v Evropě fotografickou soutěž pro fanoušky firmy Nikon a nadšené fotografy, kteří mohou získat ceny včetně fotoaparátů Nikon. Soutěž vyzývá fotografy, aby pořídili snímek, který je odrazem jich samých a jejich fotoaparátů Nikon. Soutěžící, kteří pořídí nejlepší autoportrét s Nikonem před zrcadlem, odrazem ve skle, v kaluži nebo s využitím jiné invence, budou mít šanci vyhrát řadu cen včetně fotoaparátů Nikon D500 a D7500. Další informace na instagramovém profilu @NikonEurope.

Další informace o 100. výročí firmy Nikon a přístup k výročnímu obsahu získáte na výroční webové stránce.

V upomínku na toto výročí nabízí Nikon limitované edice svých produktů, více zde.

Nová zrcadlovka D850

Při této příležitosti Nikon oznámil, že zahájil vývoj nové zrcadlovky s vysokým rozlišením. Fotoaparát D850 bude nástupcem modelu D810, který je vysoce ceněn pro svoji extrémně ostrou a brilantní kresbu a bohatou tonalitu. Tato nová, výkonná, digitální, jednooká zrcadlovka formátu FX bude vybavena množstvím nových technologií, funkcí a ještě lepším výkonem, které jsou přímou reakcí na odezvy uživatelů. Fotoaparát D850 údajně překoná očekávání širokého spektra fotografů.

Informace o datu uvedení tohoto fotoaparátu na trh budou oznámeny později.

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...