Browsing Archives of - 2017 Říjen

Všechno nejhorší je o časové smyčce, jakou nechcete zažít

Všechno nejhorší je o časové smyčce, jakou nechcete zažítNa tyhle narozeniny vysokoškolačka Tree nezapomene do nejdelší smrti. Když se před filmem znělka americké filmové společnosti Universal několikrát zasekne a znovu vrátí na začátek, nejde o chybu. Vtipně tím jen předznamenává nadcházející děj snímku Všechno... Read More »

Test: iXpand Base pro zálohování a dobíjení telefonu

Test: iXpand Base pro zálohování a dobíjení telefonuMaximální zjednodušení dvou nejdůležitějších úkonů, které nevyhnutelně s telefonem potřebujeme vždy udělat znamená spojit je do jednoho kroku. iXpand Base je nízké, ploché zařízení s pogumovaným, protiskluzovým povrchem, ke kterému každý večer svůj iPhone připojíte a jdete spát. Ráno najdete mobil plně dobitý a navíc zazálohovaný. Co si víc přát,... Read More »

OLED televizory LG nabízejí po Dolby Atmos i bezztrátový zvuk

OLED televizory LG nabízejí po Dolby Atmos i bezztrátový zvukLetošní modely OLED televizorů od společnosti LG Electronics, které jako první začaly využívat technologii prostorového zvuku Dolby Atmos, se od letošního podzimu ještě více zdokonalují. Nabízejí divákům novou dimenzi zvuku díky bezztrátové technologii Dolby TrueHD. OLED televizory LG tak nyní poskytují ideální filmový zážitek. „Obrazové a zvukové technologie Dolby pomáhají společnosti LG poskytovat dokonalé zážitky,... Read More »

MicroSD karta s nejvyšší kapacitou na světě

MicroSD karta s nejvyšší kapacitou na světěWestern Digital bourá hranice a přináší novou microSD kartu značky SanDisk, na kterou se vejde neuvěřitelných 400 GB. Přináší tak uživatelům mobilních technologií větší svobodu zaznamenat mnohem více digitálního obsahu než kdykoli předtím. Nová paměťová microSD karta značky SanDisk reaguje na vývoj a potřeby dnešního světa, který je plný mobilních technologií, a poskytuje uživatelům svobodu zachytit,... Read More »

Thor: Ragnarok – bůh hromu přichází definitivně o kladivo

Thor: Ragnarok – bůh hromu přichází definitivně o kladivoVe třetím pokračování marvelovské série o příhodách mytologického boha hromu s názvem Thor: Ragnarok jde opravdu o všechno. Thora zastihujeme svázaného řetězy a uvězněného na druhém konci vesmíru. Přitom je nutno co nejrychleji konat, čas běží, Asgardu se totiž chystá zmocnit neobyčejně mocná a nelítostná bohyně smrti Hela (Cate Blanchett). Mimochodem, Thorova starší sestra. Hned... Read More »

Obří botnet se šíří internetem, přichází nadvláda Skynetu?

Obří botnet se šíří internetem, přichází nadvláda Skynetu?Nově vznikající obří botnet by mohl vytvořit takovou kyberbouři, která by celosvětově ohrozila fungování internetu. Varuje před ním Check Point, světový leader na poli internetové bezpečnosti. Podle odhadů bylo infikováno už více než milion organizací z celého světa. Botnet staví svou armádu z IoT zařízení (tz. internet věcí), jako jsou bezdrátové IP kamery, a roste rychleji... Read More »

Co nás ruší od práce? Dokážeme se tomu ubránit?

Co nás ruší od práce? Dokážeme se tomu ubránit?Čas strávený v zaměstnání se zdaleka nerovná množství efektivně odpracovaných hodin. Zejména v Česku zacházíme s pracovním časem výrazně méně efektivně, než je evropský průměr. Na tom se shodují jak HR specialisté, tak samotní zaměstnanci. Co nás v kanceláři každý den nejvíc ruší od... Read More »

Samsung Galaxy Tab Active2 – tablet pro drsnější zacházení

Samsung Galaxy Tab Active2 – tablet pro drsnější zacházeníSamsung uvádí na trh nový tablet se zvýšenou odolností. Zároveň přináší navíc Samsung Galaxy Tab Active2 další zdokonalené funkce pro použití i ve firmách. Značnou konstrukční „nerozbitnost“ potřebnou pro nasazení v drsných podmínkách ocení uživatelé nejen v outdoorovém využití, ale především v průmyslových... Read More »

Joaquim vypráví o životě brazilského národního hrdiny

Joaquim vypráví o životě brazilského národního hrdinyPříběh zpola mystického brazilského hrdiny Joaquima Josého da Silva Xaviera nás zavede do Brazílie konce osmnáctého století. Těžba zlata tehdy upadala, a země byla zcela ovládána zkorumpovanými portugalskými koloniálními důstojníky. Podporučík Joaquim se proslavil jako schopný lovec pašeráků zlata. Celkově se mu ale příliš nevede. Marně čeká na služební postup, nedaří se mu vykoupit z... Read More »

Film Čára je drsné drama o pašerácích všeho možného

Film Čára je drsné drama o pašerácích všeho možnéhoPašují do Evropy cokoliv, o co je zájem, od cigaret až po lidi. Čára přitom neznamená jen hranici mezi státy, ale také hranici, kam až jsou lidé ochotní sobecky zajít v honbě za osobním prospěchem. Adam (Tomáš Maštalír) je pod záštitou obyčejné firmy šéfem pašeráckého gangu. Pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici nejčastěji cigarety a migranty. Denně... Read More »