50 odstínů temnoty – nový příběh Anastasie s Christianem

50 odstínů temnoty – nový příběh Anastasie s Christianem

Po dvou letech pro dámy nesnesitelně dlouhého

čekání přichází do kin pokračování kasovního trháku 50 odstínů šedi. Pod bedlivým dohledem autorky předlohy E. L. Jamesové, a především tentokrát režiséra Jamese Foleyho, znovu ožívá příběh Christiana Greye (Jamie Dornan) a Anastasie Steeleové (Dakota Johnson). Předchozí odstíny šedi skončily jejich rozchodem. Anastasia už nehodlala dál snášet roli submisivní studentky a nechat se ustavičně trápit sadistickým miliardářem Christianem.

Christian byl dosud zvyklý, že mu nikdo neodporoval a vždy bylo po jeho. Najednou se ocitl v situaci, kdy byl poslán takzvaně k vodě. S tím se ovšem nehodlá smířit. Nemůže bez Anastasie být a rozhodne se proto znovu dobýt její srdce. I ona ho stále miluje. Když jí slíbí, že od teď budou platit jiná pravidla, nedá mu příliš práce ji získat zpět.

50 odstínů

50 odstínů v novém hávu

Tentokrát se tvůrci přeci jen odhodlali dodat filmu aspoň trochu děj. Můžeme-li tak říkat důsledku situace, kdy se dva do sebe bláznivě zamilují. Buď sedí v restauraci, hledíce si mlčky nyvými pohledy dlouze do očí, případně držíce se zamilovaně za ruce. Když si tedy zrovna nehrají na králíky, což se děje poměrně často, a nejen doma.

Z Christianovy minulosti postupně vyplouvají některé okolnosti, které nejsou ani jednomu z nich po chuti, je však nezbytné je vyřešit. Jejich vztah se tím jen utuží. Anastasia občas zaskočí i do práce.

E. L. Jamesová stvořila ženám loutku snů. Sice, jak známo, největším snem každé ženy je jíst a netloustnout, ale hned na druhém místě je muž jako Christian. Pozorný, galantní, zábavný, pohledný, pohádkově bohatý, milující, žádající o ruku… Muž, který chce se svojí vyvolenou trávit veškerý čas, má oči jen pro ni, každý sex s ním je jiný než předchozí, pokaždé však nádherný. Nosí dárky, květiny, vždy platí v restauraci. Tímto je zároveň nejvýstižněji popsáno, o čem 50 odstínů temnoty je.

Christian sice slíbil, že všechno bude jiné, ukáže se nicméně, že Anastasii není tak úplně proti mysli, aby si docela často některé BDSM praktiky vyzkoušeli. Něco subinkovského v ní evidentně zůstalo. Emoce z plátna po celou dobu filmu doslova prýští. Jednu chvíli se Christian ocitne v ohrožení života, v kině by bylo hrůzou slyšet na zem spadnout špendlík. Jedno oko pak nezůstane suché. Erotické scény jsou natočeny decentně, umělecky, „soft“.

Něco pozitivního závěrem

A teď dvě dobré zprávy. První je pro ženy. Za rok, na Valentýna 2018 se, dámy, můžete těšit na další pokračování s názvem 50 odstínů svobody. A druhá dobrá zpráva je spíš hlavně pro pány. Ti se dočkají dříve, už příští měsíc si mohou vyrazit na skandální dokument o životě jednoho z nejznámějších pornoherců, Rocca Siffrediho. A podle traileru se zdá, že bude na co koukat.

50 odstínů protentokrát zůstane bez tradičního bodového hodnocení na závěr, neboť ho netřeba. Dámy už mají dozajista koupený lístek, nebo přinejmenším domlouvají termín, kdy s kamarádkou do kina na nových 50 odstínů půjdou. A pánové určitě též. Ne! To byl vtip!

JJ

50 odstínů temnoty (Fifty Shades Darker, USA, 2017)

žánr: erotický/romantický

režie: James Foley

scénář: Niall Leonard, E. L. Jamesová

kamera: John Schhwartzman

hudba: Danny Elfman

hrají: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Max Martini, Kim Basinger, Luke Grimes, Eloise Mumford, Rita Ora, Victor Rasuk, Bella Heathcote, Tyler Hoechlin, Marcia Gay Harden, Eric Johnson, Michelle Harrison, Fay Masterson, Fraser Aitcheson, Robinne Lee, Gary Hudson, Jaclyn Jonet, Paniz Zade

délka: 117 minut

50 odstínů 50 odstínů

Další příspěvky
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
V posledních letech vznikají nové koncepty sdílené dopravy další, vylepšené generace. Prvopočátky sdílení jednoho dopravního prostředku více lidmi můžeme vidět...
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Jak se firmy mohou ochránit? Každodenní praxe ukazuje, že největší bezpečnostní riziko pro firmy představují jejich zaměstnanci. Ať už jsou...
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Kultovní japonský obří ještěr se dočkal desítek filmových zpracování. Na plátně se poprvé objevil roku 1954, a jeho oblíbenost mimo...