Alcatel A3 10 LTE – levný tablet s rychlým 4G internetem

Alcatel A3 10 LTE – levný tablet s rychlým 4G internetem

Na český trh přichází nový tablet

Alcatel A3 10 LTE, který podporuje kromě Wi-Fi i mobilní 4G (LTE) připojení. Tablet disponuje velkým 10,1“ IPS displejem s HD rozlišením, a je proto vhodný ke konzumaci online obsahu, her nebo videí. Multimediální zážitky zprostředkují vedle displeje i duální reproduktory s vylepšením audia od Arkamys. Tablet je díky stupni krytí IP52 odolný vůči prachu a stříkající vodě.

Alcatel A3 10 LTE má tělo tenké pouhých 8,95 mm a příjemnou hmotnost 465 g. Povrch zadní části tabletu je texturovaný, díky čemuž se zařízení lépe drží a nejsou na něm viditelné otisky. Na rozdíl od většiny dnešních levnějších tabletů nechybí slot pro SIM kartu s podporou mobilního 4G LTE připojení. Rychlý internet tedy budete mít k dispozici i mimo dosah Wi-Fi sítí. Tablet podporuje všechna evropská LTE pásma. Díky tomu lze data stahovat rychlostí až 150 Mbit/s, případně je odesílat rychlostí až 50 Mbit/s. Výhodou je i stupeň krytí IP52, se kterým tablet odolá stříkající vodě, ale i prachu.

Velký displej s  vysokým rozlišením

Přední části tabletu dominuje velký a jasný displej s  úhlopříčkou 10,1 palce a HD rozlišením (1280 x  800 pixelů), který dobře poslouží jak při surfování po internetu a sociálních sítích, tak při sledování videí a filmů či hraní her. Zásluhou technologie IPS je obraz stejně kvalitní i při pozorování z  ostrých úhlů. Velkou obrazovku můžete využít i jako elektronickou čtečku knih.

Dostatek výkonu pro svižný chod

Srdcem tabletu je čtyřjádrový procesor MediaTek taktovaný na 1,1 GHz, jehož výkon podporují 2 GB operační paměti. Kapacita interního úložiště je 16 GB, z čehož je 12 GB k  dispozici pro uživatele. V případě potřeby můžete paměť rozšířit pomocí Micro SD karty až o dalších 128 GB.

Novinka využívá operační systém Android 7.0 Nougat. V  tabletu jsou předinstalovány aplikace populárních sociálních sítí a exkluzivně také speciální aplikace Xender, s níž můžete posílat nebo sdílet vaše soubory z tabletu na jakýkoli smartphone, tablet, ale třeba i PC.

Cena tabletu Alcatel A3 10 LTE

V  Česku se Alcatel A3 10 LTE prodává v  černé barevné variantě za 4990 Kč, včetně DPH.

O mobilních zařízeních Alcatel

TCL Communication Technology Holdings Limited se sídlem v  Hongkongu navrhuje, vyrábí a prodává portfolio mobilních a internetových produktů a služeb. Výrobky společnosti se prodávají ve více než 160 zemích Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Blízkého východu, Afriky a Tichomoří. Podle aktuálních dat výzkumné společnosti IDC za 1. čtvrtletí 2017 patří společnost do  první desítky největších světových výrobců telefonů.

Zařízení TCL Communication prodávané pod značkou Alcatel nabízejí inovace a komfort, které usnadňují přístup k  nejmodernějším mobilním technologiím. Široké portfolio cenově dostupných produktů nabízí technologie, po nichž lidé nejvíce touží. Produkty a řešení Alcatel bodují u mileniálů generace Z díky osobnímu přístupu založenému na jednoduchosti, autenticitě a zábavě. A také zásluhou dobrého porozumění lokálním trhům a kontrole celého výrobnho procesu

O dalších zařízeních této značky jsme psali například zde anebo zde.

Alcatel A3 10 LTE

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...