Alcatel A3 10 LTE – levný tablet s rychlým 4G internetem

Alcatel A3 10 LTE – levný tablet s rychlým 4G internetem

Na český trh přichází nový tablet

Alcatel A3 10 LTE, který podporuje kromě Wi-Fi i mobilní 4G (LTE) připojení. Tablet disponuje velkým 10,1“ IPS displejem s HD rozlišením, a je proto vhodný ke konzumaci online obsahu, her nebo videí. Multimediální zážitky zprostředkují vedle displeje i duální reproduktory s vylepšením audia od Arkamys. Tablet je díky stupni krytí IP52 odolný vůči prachu a stříkající vodě.

Alcatel A3 10 LTE má tělo tenké pouhých 8,95 mm a příjemnou hmotnost 465 g. Povrch zadní části tabletu je texturovaný, díky čemuž se zařízení lépe drží a nejsou na něm viditelné otisky. Na rozdíl od většiny dnešních levnějších tabletů nechybí slot pro SIM kartu s podporou mobilního 4G LTE připojení. Rychlý internet tedy budete mít k dispozici i mimo dosah Wi-Fi sítí. Tablet podporuje všechna evropská LTE pásma. Díky tomu lze data stahovat rychlostí až 150 Mbit/s, případně je odesílat rychlostí až 50 Mbit/s. Výhodou je i stupeň krytí IP52, se kterým tablet odolá stříkající vodě, ale i prachu.

Velký displej s  vysokým rozlišením

Přední části tabletu dominuje velký a jasný displej s  úhlopříčkou 10,1 palce a HD rozlišením (1280 x  800 pixelů), který dobře poslouží jak při surfování po internetu a sociálních sítích, tak při sledování videí a filmů či hraní her. Zásluhou technologie IPS je obraz stejně kvalitní i při pozorování z  ostrých úhlů. Velkou obrazovku můžete využít i jako elektronickou čtečku knih.

Dostatek výkonu pro svižný chod

Srdcem tabletu je čtyřjádrový procesor MediaTek taktovaný na 1,1 GHz, jehož výkon podporují 2 GB operační paměti. Kapacita interního úložiště je 16 GB, z čehož je 12 GB k  dispozici pro uživatele. V případě potřeby můžete paměť rozšířit pomocí Micro SD karty až o dalších 128 GB.

Novinka využívá operační systém Android 7.0 Nougat. V  tabletu jsou předinstalovány aplikace populárních sociálních sítí a exkluzivně také speciální aplikace Xender, s níž můžete posílat nebo sdílet vaše soubory z tabletu na jakýkoli smartphone, tablet, ale třeba i PC.

Cena tabletu Alcatel A3 10 LTE

V  Česku se Alcatel A3 10 LTE prodává v  černé barevné variantě za 4990 Kč, včetně DPH.

O mobilních zařízeních Alcatel

TCL Communication Technology Holdings Limited se sídlem v  Hongkongu navrhuje, vyrábí a prodává portfolio mobilních a internetových produktů a služeb. Výrobky společnosti se prodávají ve více než 160 zemích Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Blízkého východu, Afriky a Tichomoří. Podle aktuálních dat výzkumné společnosti IDC za 1. čtvrtletí 2017 patří společnost do  první desítky největších světových výrobců telefonů.

Zařízení TCL Communication prodávané pod značkou Alcatel nabízejí inovace a komfort, které usnadňují přístup k  nejmodernějším mobilním technologiím. Široké portfolio cenově dostupných produktů nabízí technologie, po nichž lidé nejvíce touží. Produkty a řešení Alcatel bodují u mileniálů generace Z díky osobnímu přístupu založenému na jednoduchosti, autenticitě a zábavě. A také zásluhou dobrého porozumění lokálním trhům a kontrole celého výrobnho procesu

O dalších zařízeních této značky jsme psali například zde anebo zde.

Alcatel A3 10 LTE

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...