Alibi na klíč je povedená francouzská komedie

Alibi na klíč je povedená francouzská komedie

Hlavní hrdina dokáže vytvořit alibi každému,

dokonce má na tuto činnost vlastní firmu. Chcete jít místo na rodinnou oslavu raději s kamarády na fotbal? Anebo si potřebujete diskrétně „odskočit“ a doma si mají myslet, že jste na služební cestě? To vše dokáže Gregova (Philippe Lacheau) firma na alibi zařídit. A s opravdovým smyslem pro detail. Klient dostane účtenky z hotelu, potvrzení o zaplacení mýtného na dálnici i suvenýry z dotyčného místa pro své blízké. Zkrátka perfektní Alibi na klíč, iluze je dokonalá.

Až do doby, než se Greg zamiluje do dívky, která nenávidí lež a podvody. A ještě ke všemu, když ho pozve na večeři představit rodičům Greg zjistí, že její otec je jeho klientem.  Dokonce mu právě připravil neprůstřelné krytí na víkendový zálet.

Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už jsou tu další… V domovské Francii se z komedie Alibi na klíč stal kasovní trhák a jeden z nejnavštěvovanějších filmů roku.

Alibi na klíč překvapivě pobaví

Režisér a představitel hlavní postavy v jedné osobě Philippe Lacheau dokázal, že Francouzi komedie ještě pořád umějí. Sice už u nich nebrečí smíchy tolik diváků, jako dřív, pořád má však francouzský humor vysokou, navíc nám bližší, úroveň.

Událostem nechybí svižný spád, o vtipné situace rozhodně není nouze, jsou perfektně vypointované, byť leckdy předvídatelné. Film po celou dobu, jak se říká, jede. Cesta vedoucí k pointě je občas příjemně překvapivá. Žádný z hereckých výkonů nenudí, relativně nejslaběji se předvedla Elodie Fontan v roli Gregovi nové přítelkyně. Svůj podíl na tomto faktu ovšem mají i skutečně výborné výkony ostatních, které ji zastínily, zejména skvělý je v tomto snímku Didier Bourdon.

Netřeba se bát, že Alibi na klíč je pouhou oslavou života ve lži a nabádání k němu. Naopak, ponaučení na závěr je tak čisté a pozitivní, že víc už být ani nemůže.

Těsně před premiérou byl distributor soudním rozhodnutím přinucen změnit původní název Alibi na míru, protože firma s tímto označením a předmětem činnosti u nás už působí.

7/10

JJ

Alibi na klíč (Alibi.com, Francie, 2017)

žánr: komedie

režie: Philippe Lacheau

scénář: Julien Arruti, Philippe Lacheau, Pierre Dudan

kamera: Dominique Colin

hudba: Maxime Desprez, Michael Tordjman

hrají: Philippe Lacheau, Elodie Fontan, Julien Arruti, Tarek Boudali, Didier Bourdon, Nathalie Baye, Jonathan Louis, Nawell Madani, Medi Sadoun

délka: 90 minut

Alibi na klíč

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...