Americká policie používá GPS kulky

Americká policie používá GPS kulky

Zní to jako z Jamese Bonda: GPS kulky, které udávají polohu podezřelých aut

 

Police-GPS-Bullet

 

Kulka byla vyrobená speciálně pro nebezpečné auto honičky, které jsou na amerických silnicích celkem běžné a často končí nehodou: policistům umožní pohodlně sledovat podezřelé auto, aniž by ve vysoké rychlosti – hlavně ve městech – ohrožovali chodce a ostatní motoristy.

 

Stejně jako ve špionážních filmech se sledovací systém zapne pouhým stisknutím tlačítka v policejním autě. Tím se otevře malý poklop umístěný vedle mřížky chladiče, vysune se hlaveň děla se stlačeným vzduchem a vystřelí projektor s vysílačem GPS signálu, který se zachytí na zadní části karoserie pronásledovaného vozu. Od té chvíle může policie pohodlně a v reálném čase sledovat na monitorech kam přesně auto jede a povolat posily tam, kde budou třeba.

 

Systém, který ihned dostal přezdívku Starchase, už používá policie ve čtyřech amerických státech (Iowa, Florida, Arizona a Colorado) a údajně se brzy objeví i v Evropě. I když to není žádná charita, instalace zařízení vyjde na 5000 amerických dolarů a každá kulka stojí dalších 500 $. Ale čím více policejních sborů si Starchase objedná, tím půjde cena logicky dolů, už koncem příštího rok by podle odhadů systém měl být k dostání za polovinu.

 

StarChase-GPS-bullets

 

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...