Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kin

Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kin

Marvelovský hrdina

Ant-Man, jenž se může pochlubit zmenšovacími i zvětšovacími schopnostmi a obrovskou silou, je zpět. A s ním i jeho parťačka Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) jako nová Wasp. Od posledních příhod mají sice Ant-Man a Wasp trochu pošramocené vztahy, jakož i s duchovním otcem zmenšovacích obleků Hankem Pymem (Michael Douglas), nové úkoly je však brzy opět spojí v jeden tým. 

Dobrácký, šikovný, bývalý zloděj Scott Lang alias Ant-Man (Paul Rudd) se snaží plnit na sto procent roli otce, jenže Hank Pym se svojí dcerou Hope ho opět donutí obléknout zmenšovací oblek a vypravit se s nimi na náročnou misi. A tentokrát opět čelí nepřátelům hned na několika frontách. Nepohybujeme se přitom jen na úrovni nějakých podivných, tuctových vynálezů, ale ocitáme se rovnýma nohama ve světě kvantové fyziky.

Ant-Man a Wasp hýří nápady

Nevěřili byste, jak strategicky se hodí schopnost bleskově zmenšit (případně zvětšit) sebe nebo předměty kolem. Můžete si tak vzít s sebou svůj dům a laboratoř, ten přitom není větší než kufr na kolečkách. Najednou zmizíte pronásledovatelům autem o velikosti malého angličáka, celý vozový park včetně kamionu se vám vejde do krabice od bonbonů. 

Dobrý rok pro Marvel

Zfilmovaní komiksů se Marvelu opravdu daří, a dá se říct, že v posledních pár letech zažívá neobyčejně úspěšné období. Také tento snímek se opravdu povedl. Je akční, děj má smysl a logiku a ještě se něco dozvíme o kvantové fyzice. Trikové záběry si zde patrně vyžádaly extrémní výpočetní výkon. Projedeme se přitom po Lombard Street v San Francisku i ulicemi Los Angeles. Mimochodem, ještě mnohem účinněji zde Ant-Manovi pomáhají jeho kamárádi mravenci. 

Ant-Man Paula Rudda je bezprostředně prostořeký, jeho drsnější, sarkastický humor v mnohém připomíná Deadpoola. Přibyla i ryzí záporňačka Ghost (Hannah John-Kamen). Zachraňovat se z říše Kvant bude Hankova manželka Janet van Dyne (Michelle Pfeifer) nebo-li původní Wasp. Uvidíme další hvězdy jako například Lawrence Fishburneho nebo Waltona Gogginse.

Dvojka se povedla

Příběh nikde nevázne, všichni jsou neustále v pohybu, dějové zvraty následují v rychlém sledu, vše je zábavné, svižné, inteligentní, přesvědčivé. Není nouze o režijní nápady. Rozhodně výrazně zdařilá marvelovka, přinejmenším stejně dobrá, jako první Ant-Man z roku 2015, v lecčems i lepší. A jako pro všechny marvelovky i tady platí: neodcházejte před závěrečnými titulky!

7/10

JJ

Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp, USA, 2018)

žánr: akční, dobrodružný, sci-fi

režie: Peyton Reed

předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks)

scénář: Chris McKenna, Erik Sommers, Paul Rudd, Andrew Barrer, Gabriel Ferrari

kamera: Dante Spinotti

hudba: Christophe Beck

hrají: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Michael Peña, Walton Goggins, Hannah John-Kamen, Laurence Fishburne, Bobby Cannavale, Judy Greer, David Dastmalchian, T.I., Randall Park, Abby Ryder Fortson, Goran Kostic, Sean Kleier, Michael Cerveris, Riann Steele, Hayley Lovitt, Madeleine McGraw, Tim Heidecker

délka: 109 minut

O dalších filmech z Marvel Studios si můžete přečíst například zde, zde a zde.

Ant-Man a Wasp

Další příspěvky
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Předpotterovská série pokračuje v krasojízdě. Jeden z nejmocnějších kouzelníků Grindelwald (Johnny Depp) se dostal ze zajetí a dává dohromady národ...
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
V dobách studené války mnoho lidí toužilo opustit totalitní zemi a žít ve svobodném prostředí. Policejně střežený komunistický režim si...
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Skandální vyprávění o soukromí a vyprázdněnosti života dlouholetého italského premiéra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho není pouhým politickým filmem. Představuje...