Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kin

Ant-Man a Wasp hlásí po třech letech úspěšný návrat do kin

Marvelovský hrdina

Ant-Man, jenž se může pochlubit zmenšovacími i zvětšovacími schopnostmi a obrovskou silou, je zpět. A s ním i jeho parťačka Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) jako nová Wasp. Od posledních příhod mají sice Ant-Man a Wasp trochu pošramocené vztahy, jakož i s duchovním otcem zmenšovacích obleků Hankem Pymem (Michael Douglas), nové úkoly je však brzy opět spojí v jeden tým. 

Dobrácký, šikovný, bývalý zloděj Scott Lang alias Ant-Man (Paul Rudd) se snaží plnit na sto procent roli otce, jenže Hank Pym se svojí dcerou Hope ho opět donutí obléknout zmenšovací oblek a vypravit se s nimi na náročnou misi. A tentokrát opět čelí nepřátelům hned na několika frontách. Nepohybujeme se přitom jen na úrovni nějakých podivných, tuctových vynálezů, ale ocitáme se rovnýma nohama ve světě kvantové fyziky.

Ant-Man a Wasp hýří nápady

Nevěřili byste, jak strategicky se hodí schopnost bleskově zmenšit (případně zvětšit) sebe nebo předměty kolem. Můžete si tak vzít s sebou svůj dům a laboratoř, ten přitom není větší než kufr na kolečkách. Najednou zmizíte pronásledovatelům autem o velikosti malého angličáka, celý vozový park včetně kamionu se vám vejde do krabice od bonbonů. 

Dobrý rok pro Marvel

Zfilmovaní komiksů se Marvelu opravdu daří, a dá se říct, že v posledních pár letech zažívá neobyčejně úspěšné období. Také tento snímek se opravdu povedl. Je akční, děj má smysl a logiku a ještě se něco dozvíme o kvantové fyzice. Trikové záběry si zde patrně vyžádaly extrémní výpočetní výkon. Projedeme se přitom po Lombard Street v San Francisku i ulicemi Los Angeles. Mimochodem, ještě mnohem účinněji zde Ant-Manovi pomáhají jeho kamárádi mravenci. 

Ant-Man Paula Rudda je bezprostředně prostořeký, jeho drsnější, sarkastický humor v mnohém připomíná Deadpoola. Přibyla i ryzí záporňačka Ghost (Hannah John-Kamen). Zachraňovat se z říše Kvant bude Hankova manželka Janet van Dyne (Michelle Pfeifer) nebo-li původní Wasp. Uvidíme další hvězdy jako například Lawrence Fishburneho nebo Waltona Gogginse.

Dvojka se povedla

Příběh nikde nevázne, všichni jsou neustále v pohybu, dějové zvraty následují v rychlém sledu, vše je zábavné, svižné, inteligentní, přesvědčivé. Není nouze o režijní nápady. Rozhodně výrazně zdařilá marvelovka, přinejmenším stejně dobrá, jako první Ant-Man z roku 2015, v lecčems i lepší. A jako pro všechny marvelovky i tady platí: neodcházejte před závěrečnými titulky!

7/10

JJ

Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp, USA, 2018)

žánr: akční, dobrodružný, sci-fi

režie: Peyton Reed

předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks)

scénář: Chris McKenna, Erik Sommers, Paul Rudd, Andrew Barrer, Gabriel Ferrari

kamera: Dante Spinotti

hudba: Christophe Beck

hrají: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Michael Peña, Walton Goggins, Hannah John-Kamen, Laurence Fishburne, Bobby Cannavale, Judy Greer, David Dastmalchian, T.I., Randall Park, Abby Ryder Fortson, Goran Kostic, Sean Kleier, Michael Cerveris, Riann Steele, Hayley Lovitt, Madeleine McGraw, Tim Heidecker

délka: 109 minut

O dalších filmech z Marvel Studios si můžete přečíst například zde, zde a zde.

Ant-Man a Wasp

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...