Apple iWatch

Apple iWatch

První zbrusu nová produktová řada od představení iPadu a smrti Steva Jobse

 

apple_iwatch_7281_north_382x

 

 

Společně s iPhonem 6 představil Apple také své chytré hodinky a podle ohlasů se zdá, že zaujaly ještě mnohem víc než nové telefony. Někdo může namítat, že Apple vstoupil do segmentu chytrých hodinek příliš pozdě a zatímco ostatní značky už je vyrábějí nějaký ten pátek, jablečné firmě ujel vlak. Apple ale už několikrát vstoupil do odvětví, kterému dříve dominovali jiný a dokázal ho zcela změnit: možná to bude platit i o chytrých hodinkách.

 

Na rozdíl od nedávno představených hodinek LG mají obdélníkový tvar a budou k dostání ve dvou velikostech: s úhlopříčkou displeje 38 a 42 mm. Na výběr jsou tři různé edice: Apple Watch, Apple Sport Watch a Apple Watch Edition, které se liší použitým materiálem – nejluxusnější Watch Edition jsou částečně ze zlata. K tomu si můžete zvolit celou řadu pásků. Celé zařízení se ovládá takzvanou Digital Crown (digitální korunkou), otočným tlačítkem, které je umístěné na pravé boční straně, podobně jako natahovací kolečko u klasických hodinek. Crown slouží ke zvětšování obsahu na displeji, nebo procházení různých seznamů, menu apod. Při zmáčknutí se chová jako tlačítko „domů“. Multidotykový displej rozezná lehký a důraznější dotyk – každý má jinou funkci. Při zvednutí ruky se rozsvítí. Hodinky můžete také ovládat hlasovými příkazy přes osobní asistentku Siri. Kromě komunikace a nezbytných fitness funkcí hodinky fungují také jako srdeční monitor a zobrazují mapy. A samozřejmě také zobrazí aplikace, které běží na iPhonu – a tak šetří baterii telefonu. Ovšem o výdrži baterie hodinek se Apple cudně nezmínil.

 

Konkurence vesměs nástup applovských hodinek vítá. Třeba šéf Motoroly, která nedávno představila své vlastní chytré hodinky Moto 360, věří, že díky Applu se na dosud trochu opomíjenou nositelnou elektroniku zaměří mnohem větší pozornost a užitek z toho ve finále budou mít i konkurenti. Cena Appel Watch byla zatím stanovena na 349 amerických dolarů (asi 7500 Kč) a hodinky budou k dostání až začátkem příštího roku.

 

_77486077_e4e6d34c-9e31-4934-9fc9-4b23858aab12

 

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...