Bezdrátové dobíjení telefonů v autech

Bezdrátové dobíjení telefonů v autech

Systém dobíjení Qi představí Toyota poprvé v sedanu Avalon

 

 

Pokud si budete chtít za jízdy dobít telefon, stačí ho položit na speciální podložku. Systém funguje na principu magnetické indukce, energie se přenáší přes magnetické pole. Není to žádná novinka, indukční nabíjecí podložky existují už několik let. V roce 2008 vzniklo za účelem jejich vývoje sdružení Wireless Power Consortium, jehož členy je více než 100 značek (včetně gigantů jako Samsung, Nokia, HTC, Motorola a Sony). Všichni členové se dohodli, že systém bezdrátového nabíjení Qi vznikne jako otevřený standard. To znamená, že jakýkoli přístroj s funkcí Qi bude bez ohledu na značku kompatibilní s jakoukoli Qi nabíječkou.

Bezdrátové dobíjení se tak pomalu stává standardem, Qi v současnosti podporuje 34 telefonů, například LG Google Nexus 4, Nokia Lumia 920, nebo HTC Windows Phone 8X. Pro výrobce to ale představuje dilema, protože jakákoli další infrastruktura, kterou musí přidat do těla přístroje, zároveň komplikuje snahu vyrábět  telefony stále štíhlejší.
V každém případě nabíjecí podložky už na různých veřejných místech ve Spojených státech (třeba v kavárnách Starbucks) instaluje izraelská firma Powermat Technologies.

Bezdrátové indukční dobíjení má svou budoucnost také v automobilovém průmyslu, někteří výrobci (např. Citroen) testují nabíjecí podložky v podlaze garáže.

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...