Blackberry 10 je tady!

Blackberry 10 je tady!

První dva smartphony s operačním systémem Blackberry 10 jsou na světě

 

 

Případný úspěch dlouho očekávaného operačního systému, jehož představení bylo v průběhu loňského roku několikrát odloženo, nerozhodne o ničem menším než o přežití značky Blackberry – tak se totiž přejmenoval její výrobce RIM, Research In Motion. Kreativní ředitelkou BB se stala Alicia Keys. Přístroje dostaly označení Z10 (4,2“ displej) a Q10 (3,1“ displej a hardwarová klávesnice). Telefony budou během února dostupné v Kanadě a Spojených arabských emirátech, v březnu se objeví v USA. O „zbytku světa“ zatím nebylo rozhodnuto.

 

 

Ještě na začátku roku 2010 patřilo OS Blackberry 19% globálního trhu s chytrými telefony, koncem loňského roku činil podíl už jen 4%. Není divu, Blackberry rok a půl nepředstavilo nový model a předchozí systémový upgrade, BB7, se příliš nevydařil.

 

 

Nové uživatelské rozhraní umožňuje simultánní provoz až osmi aplikací, čtyři z nich mohou být v malých oknech na jedné obrazovce (Blackberry tuto funkci nazývá „true multitasking“). Uživatelům umožní elegantnější přechod mezi aplikacemi za pomoci „swipe“ gest. BBM aplikace na zprávy umožňuje nejen audio a video telefonáty, ale také sdílení obsahu displeje mezi uživateli. K dispozici je celkem 70 000 aplikací.

 

 

Blackberry je tradičně oblíbené mezi firemními zákazníky a těm značka vychází vstříc speciálními funkcemi – k firemním datům v telefonu mají přístup pouze předem schválené aplikace a zaměstnavatel je v případě potřeby může na dálku vymazat.

 

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...