Canon EOS 70D

Canon EOS 70D

Nová zrcadlovka střední třídy od tradičního výrobce

 

 

EOS 70D FRT VARI ANGLE MONITOR OPEN w EF-S 18-55mm IS STM

 

Moderní trendy jsou hezká věc, ale léty prověřená pravidla jen tak nepřepíšou. Tím chceme říci, že kompakty s výměnnými objektivy vypadají skvěle, jsou příjemně lehké, mají spoustu šikovných funkcí a v poslední době na sebe strhávají hodně mediální pozornosti, ale pokud člověku záleží především na bezkonkurenční obrazové kvalitě a poctivém řemeslném zpracování, které něco vydrží, není nad tradiční zrcadlovku. A na zrcadlovky jsou tu především dva giganti mezi fotografickými výrobci, Nikon a Canon. Druhý z nich právě teď představuje novinku jménem 70D, prodávat ji začne koncem léta.

 

Jak název informovanějším jedincům napovídá, jedná se o model střední třídy. Tedy o přístroj určený náročnějším amatérům, kteří už s fotoaparátem něco umějí a vyžadují propracované, byť na první pohled možná trochu složitější ovládání. Pro zkušené fotografy je ale podobný systém rozhodně lepší než jednoduché uspořádání levných zrcadlovek nebo kompaktů – většina důležitých parametrů a funkcí se nastavuje pomocí samostatných tlačítek a změna hodnot je dílem okamžiku. Podobně zkušenější uživatelé oceňují robustní provedení a větší rozměry – přístroj se skvěle drží a je odolný proti rozmarům počasí.

 

Co se technických parametrů týče, nabízí 70D v zásadě příslovečný „mírný pokrok v mezích zákona“. To ovšem rozhodně není na škodu, těch vylepšení je vcelku dost. Snímač má velmi slušné rozlišení 20,2 megapixelu, mimořádně slibně vypadá hybridní systém automatického ostření s 19 křížovými body (svou sílu by měl ukázat především při natáčení videozáznamů, kde je ostření u zrcadlovek pořád v porovnání s kamerami trochu problematické). Potěší výklopný displej s úhlopříčkou 7,6 cm a skvělým rozlišením 1 040 000 bodů. Uživatelé sociálních sítí budou mít radost z Wi-Fi, milovníci snímků ve slabém světle zase ocení možnost nastavit citlivost až ISO 25 600. Doporučená cena činí 27 490 Kč, což víceméně odpovídá standardům této kategorie.

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...