Chraňte si svou identitu!

Chraňte si svou identitu!

Víte, jaké vám hrozí nebezpečí při ztrátě osobních údajů a jak se tomu vyvarovat?

 

 

Nenechte se okrást, chraňte svou identitu. Pod tímto názvem spouští společnost Fellowes kampaň, která informuje o fenoménu ztráty identity.

 

Škody související se ztrátou osobních údajů jsou často spojeny s nedostatkem informací o tom, že byl takový zločin spáchán. Někdy to dokonce trvá déle než rok, než si člověk uvědomí, že mu byla zcizena osobní data. Podle průzkumu European Survey se 17 % dospělých Evropanů se někdy stalo obětí krádeže identity a 71 % obětí utrpělo nějakou finanční ztrátu. Průměrná ztráta zapříčiněná krádeží dat přitom činila 211 tisíc Kč.

 

Často používanou technikou na internetu je phising, kdy je k získání citlivých dat využívána elektronická komunikace. Může se jednat o stránku napodobující přihlašovací okno internetového bankovnictví nebo o klamavý email, který adresáty vybízí k aktualizaci údajů týkajících se jejich bankovního účtu či platební karty. Útočníci rozesílají podvodné emaily na klienty různých bank po celém světě. Nejčastějším způsobem žádost o aktualizaci osobních údajů (31 %). A 10 % lidí uvedlo, že po nich byla změna PIN kódu a dalších osobních informací vyžadována po telefonu falešným pracovníkem údajně jejich banky.

Další příspěvky
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Místo aby si užíval důchodu, věnuje se Earl Stone (Clint Eastwood) podnikání s květinami. Ovšem nelehká finanční situace a neplacení...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
Uběhlo přesně 30 let od vytvoření World Wide Webu. K této příležitosti se více než 11 000 respondentů z Evropy,...