Chytrá podprsenka od Microsoftu hlídá zdraví i náladu

Chytrá podprsenka od Microsoftu hlídá zdraví i náladu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To je pokrok, kde se to jen zastaví! Je to jen pár dní, co jsme psali o chytré paruce od Sony a Microsoft oznámil, že už je tu pro změnu chytrá podprsenka. Snad se už brzy dočkáme i chytré přítelkyně… Mysleli jsme si, že inženýři z Microsoftu tráví čas prací na vylepšování operačního systému Windows 8 a snad i příštím upgradu. Není tomu tak, ale uznáváme, že pokrok se nedá zastavit. Oblékatelné technologie se na nás hrnou ze všech stran, a tahle je opravdu značně bizarní.

Měří náladu své nositelky

Co všechno podprsenka bude umět zatím není úplně jasné. První zprávy hovoří o tom, že dokáže měřit náladu své nositelky. Jak to zvládne? Monitorováním srdečního rytmu a aktivity pokožky. Tuto práci mají na starost odstranitelné senzory. A jaký to má smysl? Hlavním účelem je zjistit, jestli oblékatelné technologie mohou pomoci v boji proti přejídání vyvolanému stresem. Pokud totiž systém vyhodnotí, že hrozí „emocionální přejídání“, spojí se s aplikací ve smartphonu a varuje dotyčnou ženu. Místo aby sáhla po nejbližší čokoládě jí doporučí udělat pár dřepů. Počítat do pětadvaceti, nebo se alespoň několikrát zhluboka nadechnout a myslet na něco jiného.

Chytrá podprsenka hlídá zdraví

Podle vývojářů je pro tyto účely ideální právě podprsenka, protože díky blízkosti srdce je možné získat velmi přesné EKG (a proto se podobná záležitost pro muže zatím neplánuje). Součástí progresivního spodního prádla je kromě elektrokardiogramu také gyroskop, akceletometr a několik dalších senzorů.

 

chytrá podprsenka

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...