Creed II – zdařilé pokračování nekonečné boxerské ságy

Creed II – zdařilé pokračování nekonečné boxerské ságy

Nesmrtelná legenda

přichází s dalším pokračováním pod názvem Creed II. Rocky dál vede svoji restauraci pojmenovanou po zesnulé manželce Adrianě, o jeho život ale tentokrát nejde. Na scénu se vrací ruská boxerská mlátička Ivan Drago, Rockyho celoživotní noční můra. Sám je rovněž na vejminku, jenže má syna Viktora (Florian Munteanu), ten jako na potvoru také boxuje. Dozvěděli se, že Rocky trénuje Adonise (Michael B. Jordan), syna Apolla Creeda, Rockyho zesnulého dlouholetého přítele. 

Takže, kdo viděl kultovní boxerskou Stallonovu sérii Rocky, už ví, odkud vítr vane. Adonis se právě stal mistrem světa v těžké váze, takže zápas s ním je mimořádně atraktivní výzva. Opravdu k němu dojde? A bude se historie opakovat? Ve filmu se setkáme s Dolphem Lundgrenem i „Slyem“, už ne pověstným hřebcem, ale důstojným penzistou Sylvesterem Stallonem (podílel se tentokrát i na scénáři).

Jako přes kopírák

Jestliže někdo věří, že platí přísloví dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, tak v případě této boxerské série na něco takového zapomeňte. Schéma příběhů z ringu se natolik osvědčilo, že není důvod nic měnit. Mladý Creed zakládá rodinu se zpěvačkou Biankou (Tessa Thompson), čekají dítě. Jeho horká hlava není právě přístupná radám starších, a tak má nevyhnutelně nakročeno si pořádně naběhnout. Ve filmu se podíváme do Philadelphie, na „Rockyho“ památné schody k Muzeu umění, zbytek se odehrává v New York City.

Osvědčená dávka emocí

Na své si nepochybně přijdou všichni příznivci Rockyho. Na rozdíl od někdejších filmů se zde docela realisticky boxuje a zápasy tedy vypadají mnohem věrohodněji. Na této skutečnosti má hlavní podíl představitel Viktora Draga, profesionální boxer Florian Munteanu. Rocky v roli trenéra působí naprosto přirozeně, opět dojde na konflikt Amerika versus Rusko, ale už ne tak pateticky vyhrocený. Ovšem jinak stříká patos ze všech koutů po hektolitrech, bez toho se nový Rocky zkrátka nemůže obejít.

Paradoxně filmu chybí v hlavních rolích dostatek dominantních hereckých osobností. Snad kromě nejvýrazněji působícího skvělého Michaela B. Jordana. Jinak jde patrně o daň za sportovní autenticitu boxerských scén. Většího neherce, než je Florian Munteanu si lze jen těžko představit. Schází také výrazný hudební motiv typu Eye of the Tiger. Z původních Rockyho hudebních témat vynikajícího soundtracku, nahraného skupinou Survivor, se jednou mihnou pouze legendární Rockyho vítězné fanfáry. Zato černošské muziky, zejména rapu, si užijete požehnaně. Částečně i díky zpěvačce Tesse Thompson, Adonisově nastávající.

Creed II vsadil na jistotu

Překvapivě se zdá být Creed II lepší a akčnější než první film. Nicméně tímhle způsobem se z Creeda stal další nekonečný boxerský seriál. A vzhledem k tomu, že svůj fanklub stále má, je to tak nejspíš v pořádku. Zajímavost závěrem: Rocky je dnes o dva roky starší než starý Mickey, který ho za mlada trénoval, než umřel.

7,5/10

JJ

Creed II (Creed II, USA, 2018)

žánr: drama, sportovní

režie: Steven Caple Jr.

scénář: Sylvester Stallone, Cheo Hodari Coker

kamera: Kramer Morgenthau

hudba: Ludwig Göransson

hrají: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Dolph Lundgren, Florian Munteanu, Russell Hornsby, Wood Harris, Phylicia Rashad, Ivo Nandi, Andre Ward, Christopher Mann, Brigitte Nielsen, Milo Ventimiglia

délka: 130 minut

O dalším filmu se sportovní tematikou si můžete přečíst zde.

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...