Das Filmfest 2018 představuje letos ještě zajímavější program

Das Filmfest 2018 představuje letos ještě zajímavější program

Festival německy mluvených filmů

Das Filmfest 2018 připravil pro své návštěvníky vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Letos je pro velký zájem festival ještě o dva dny prodloužen. Od 17. do 23. října budou moci pražští diváci v kinech Lucerna a Atlas vybírat z bezmála čtyřiceti filmů. Od historických snímků, psychologických dramat a napínavých thrillerů, přes žánrové a artové filmy až po svěží i černočerné komedie. Od 29. října do 2. listopadu se přehlídka přesune do brněnského kina No Art a do Místodržitelského paláce. 

Das Filmfest 2018 letos opět nabízí žhavé novinky z oblasti hraného i dokumentárního filmu. K nejočekávanějším titulům letošního programu patří bezesporu zahajovací a současně závěrečný snímek, hvězdně obsazená muzikálová tragikomedie Mackie Messer – Brechtův Třígrošový film (Mackie Messer – Brechts Dreigroschenfilm). Dále například známé soudní drama o bývalém nacistickém funkcionáři Murer – Anatomie procesu (Murer – Anatomie eines Prozesses), dojemný portrét Romy Schneider 3 dny v Quiberonu (3 Tage in Quiberon) či černá tragikomedie se skvělým Josefem Haderem v hlavní roli Arthur & Claire.

Das Filmfest 2018

Velice silná je letos oblíbená sekce Die Doku. Němečtí, rakouští a švýcarští dokumentaristé se tentokrát věnovali dvěma velkým režisérům – Miloši Formanovi a Ingmaru Bergmannovi. Ve snímku Eldorado se vydali po stopách tisíců lidí, kteří jsou na útěku do Evropy, nebo odkrývali tajemství smrti mladého válečného zpravodaje v  dokumentu Švýcar Chris (Chris the Swiss).

Zdařilý Mackie Messer – Brechtův Třígrošový film

Po obrovském světovém úspěchu „Žebrácké opery“ chce oslavovaného autora využít i filmový průmysl. Ale Bertolt Brecht nechce hrát podle nastavených pravidel. Jeho představa „Třígrošového filmu“ je radikální, nekompromisní, politická, vypointovaná. Chce vytvořit zcela nový druh filmu a ví, že jeho produkční firma s tímto přístupem nikdy nebude souhlasit. Zatímco před zraky autora začíná filmový boj londýnského gangstera Macheatha s hlavou žebrácké mafie Peachumem nabírat obrátky, hledá Brecht otevřený konflikt. Žaluje produkční firmu, aby dokázal, že finanční zájmy se nadřazují jeho právům autora.

Hvězdně obsazená muzikálová tragikomedie Joachima A. Langa zahajovala letošní Mezinárodní filmový festival v Mnichově. Režisér Lang se osobně zúčastní závěrečné festivalové projekce svého filmu v Praze.

Kompletní program naleznete na www.dasfilmfest.cz. Vstupenky je možné koupit v předprodeji online či v jednotlivých kinech.

O jiném filmu, popisujícím život rakouského malíře si můžete přečíst zde.

Das Filmfest 2018

Mackie Messer – Brechtův Třígrošový film

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...