Deadpool 2, antihrdina se vrací ještě lepší a drzejší

Deadpool 2, antihrdina se vrací ještě lepší a drzejší

Zavedená živnost

jako boj proti zlu, tak by se dala charakterizovat činnost tohoto drsňáka se superschopnostmi. Deadpool 2 urazil od minule kus cesty. Masakruje japonskou i ruskou mafii jak na běžícím pásu. Je prakticky nesmrtelný, což ho štve, rychlý jako blesk a pochopitelně je stále stejný, neuvěřitelně užvaněný vtipálek. Navíc se začíná svědomitě starat o založení rodiny, toto mu ovšem není přáno.

Komiksový hrdina se v podobě Ryana Reynoldse vrací už podruhé na filmová plátna, aby vám předvedl, co dovede. Tentokrát se Reynolds zúčastnil i práce na scénáři, režie se ujal zkušený herec David Leitch, který se podílel například na režii jedničky Johna Wicka a samostatně režíroval Atomic Blonde.

Deadpool 2 to měl těžší

Filmové  „dvojky“ to nemívají lehké. Bývá zvykem předpokládat, že jen stěží dosáhnou úrovně prvního filmu, od začátku je na ně tedy pohlíženo s jistým despektem. Pak ovšem vězte, že Deadpool 2 vás nezklame.

Nemohl už počítat s momentem překvapení úplně nového typu hrdiny. Smolaře a sprosťáka všichni očekávali. Co ještě tedy nabídnout? Být prostě ještě lepší, bláznivější, sprostší, vtipnější, ale také charakterově pozitivnější a hodný našeho obdivu. Alespoň v něčem.

Od začátku se film rozjede tak, že se nestačíte divit, a úplně zapomenete, že ještě ani nebyly úvodní titulky. Vystřídají se všechna možná prostředí, dobrá zpráva je, že nepřevládají nekonečné rvačky a honičky. Když ale nastanou, jsou parádní.

Inteligentní humor

Během děje se setkáme se spoustou různých narážek a hlášek z marvelovského i nemarvelovského světa. V rámci bystrého, inteligentního humoru semele Deadpool tematicky všechno. Od vztahů USA s Kanadou přes společenské nešvary, vlastní smůlu, která ho provází na každém kroku, až po obvyklou schopnost vyrábět si nepřátele svými brutálními vtipy a upřímností.

Tentokrát se pokouší být více charakterní, na druhou stranu se mu právě proto nedaří opakované pokusy sám sebe zabít. Vytvoří si komando, ale jeho šílený osud vás rozesměje. Zesměšní kdekoho, všem by ale pomáhal do roztrhání těla, doslova.

Zkrátka, dvě hodiny strávené s Deadpoolem 2 se vyplatí, pokud se vám líbila jednička, dvojka je v lecčems i lepší.

8,5/10

JJ

Deadpool 2 (Deadpool 2, USA, 2018)

žánr: akční, komedie, dobrodružný, sci-fi

předloha: Fabian Nicieza, Rob Liefeld (komiks)

režie: David Leitch

scénář: Rhett Reese, Paul Wernick, Ryan Reynolds

kamera: Jonathan Sela

hudba: Tyler Bates

hrají: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Zazie Beetz, Bill Skarsgård, T.J. Miller, Terry Crews, Rob Delaney, Stefan Kapicic, Karan Soni, Eddie Marsan, Jack Kesy, Leslie Uggams, Julian Dennison, Šiori Kucuna, Hayley Sales, Luke Roessler, Scott Vickaryous

délka: 119 minut

O dalším nedávném filmu ze studia Marvel si můžete přečíst zde.

Deadpool 2

Další příspěvky
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Na začátku...
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Patrně si ještě vybavíte dva roky starý výborný Shyamalanův snímek Rozpolcený s Jamesem McAvoyem v hlavní roli. Muže s poruchou...
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Před osmnácti lety došlo na palubě největší ruské jaderné ponorky při vojenském cvičení k výbuchu. Více jak stopadesátimetrový kolos klesl...