Debbie a její parťačky nastupují po Dannyho parťácích

Debbie a její parťačky nastupují po Dannyho parťácích

Pokud by vám snad název

tohoto filmu připomněl legendárního Dannyho a jeho parťáky, jste na stopě. Debbie (Sandra Bullock) je totiž sestra zesnulého Dannyho Oceana. A jde v bratrových stopách. Jen se jí na chvilku život zadrhl, když si musela odsedět pár let za něco, co ani neudělala. Film Debbie a její parťačky je, jak jinak, o proklatě dobře promyšlené loupeži. Takové, která vynese pohádkový balík peněz.

Od začátku sledujeme, jak obratně se Debbie dokáže pohybovat na šikmé ploše. A rychle začíná dávat dohromady čistě dámskou partu, s níž svůj ďábelský plán provede. Jejím cílem je legendární náhrdelník Cartier, který nebyl vystaven už desítky let. Jeho cena se vyšplhala k astronomickým desítkám milionů dolarů. Smělá loupež má proběhnout na velkolepé módní přehlídce v newyorském Metropolitním muzeu.

Debbie a její parťačky to rozjíždějí

Film těží z renomé Dannyho a spoléhá na hvězdné obsazení. Díky němu jsme svědky hereckého koncertu pod taktovkou zkušeného režiséra Garyho Rosse. Všechno ubíhá, jak má, děj nevázne, jsme zvědaví na další vývoj. Zdá se, že není nač si stěžovat.

Najednou si ale uvědomíte, že podobných zlodějen už jste viděli spoustu. A v momentě, když se občas zadaří nějaká humorná situace, bleskne vám hlavou otázka, proč jich není víc, když sledujete komedii.

Kam se poděly nápady?

Celkově působí scénář nedotaženě a poněkud odbytě, někdejším Dannyho parťákům se zdaleka nevyrovná. Tatam je detailní propracovanost plná nečekaných změn a překvapení. Zde jich je výrazně méně. Ovšem i pohled na těchto osm krásných žen stojí za to, s čímž se zjevně chladnokrevně počítalo.

Nicméně ani tak nepůjdete z kina vyloženě zklamáni. A hlavně buďte rádi, že ženy povětšinou svůj intelekt napínají víceméně malicherným směrem. Až se jednou rozhodnou dát svým protějškům co proto, jako v tomto filmu Debbie, začne mužům středověk.

6,5/10

JJ

Debbie a její parťačky (Ocean’s 8, USA, 2018)

žánr: krimi, komedie

režie: Gary Ross

scénář: Gary Ross, Olivia Milch

kamera: Eigil Bryld

hudba: Daniel Pemberton

hrají: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Dakota Fanning, Matt Damon, Richard Armitage, Damian Lewis, Olivia Munn, James Corden, Katie Holmes, Kim Kardashian West, Kylie Jenner, Carl Reiner, Charlotte Kirk, Marko Caka, Eric West, Kendall Jenner

délka: 110 minut

O jiném filmu s Cate Blanchett si můžete přečíst zde.

Debbie a její parťačky

Další příspěvky
Halloween je zdařilé pokračování legendárního hororu
Halloween je zdařilé pokračování legendárního hororu
Nelítostný vrah Michael Myers se poprvé ve filmu objevil v roce 1978, kdy v šesti letech ubodal svoji patnáctiletou sestřičku...
Mars kolonizovaný Čechy? Proč by ne!
Mars kolonizovaný Čechy? Proč by ne!
Tajemná a vzdálená planeta, pojmenovaná podle římského boha války, je po Měsíci pro nás pozemšťany nejdostupnějším objektem naší sluneční soustavy....
Až přijde válka – dokument o totalitní domobraně na Slovensku
Až přijde válka – dokument o totalitní domobraně na Slovensku
Slovenští branci sdružují víceméně mladé muže, které spojuje silné vlastenectví. V jejich čele stojí Peter Švrček. Branci se ve volném...