Den co den žije „A“ svůj romantický sen pokaždé v jiném těle

Den co den žije „A“ svůj romantický sen pokaždé v jiném těle

Představte si, že strávíte každý den

v jiném těle. Nevíte dopředu v jakém, ani si nemůžete vybrat, jaké bude. Film Den co den je právě o takové situaci, navíc zkomplikované tím, že když se člověk bez vlastního těla zamiluje, musí se dotyční vždy každý den znovu najít. 

Hlavní roli, dívku Rhiannon hraje Angourie Riceová. Představuje nám neuvěřitelně sympatickou, usměvavou a inteligentní středoškolačku. Právě ji si vybere tajemný „A“, jenž nemá ani vlastní tělo. Každý den se ocitá v jiném, jen věkově přibližně podobném, někdy holka jindy kluk, ba i rasy střídá.

Jak převtělování funguje?

V příběhu není nijak vysvětleno, proč se tohle převtělování děje. Jediný známý fakt je, že se nikdy nepřevtělí do stejného člověka. Poznat tolik osudů musí jednoho nesmírně obohatit a z jednání „A“ skutečně jistou moudrost cítíme. Škoda, že nijak neobohatí svého hostitele. Naopak, snaží se do jeho života nezasahovat. Hostitel si den s cizí bytostí v sobě druhý den nepamatuje. Vyskytuje se ale během „návštěvy“ jako každý jiný den mezi svými přáteli, ve škole a v rodině. Připadá všem, že se chová akorát trochu divně, což u puberťáka nikdo neřeší.

Jen v jednom případě proti svým zvyklostem slečně v nesnázích významně pomůže. Postupně si v pěkné řádce převtělování, která probíhají jak na běžícím pásu uvědomíte, že pro děj už nic nového nepřináší. Zamilovaní do sebe Rhiannon s „A“ už jsou, budoucnost jejich vztah přitom nemá prakticky žádnou. Navíc „A“ je v tomto režimu nesmrtelný.

Den co den a poselství

Obával jsem se romantické bezdějové rozplyzlosti, a byl jsem mile překvapen, že snímek ani moc nenudí. Velký podíl na tom má nepochybně skvělý výkon Angourie Riceové v roli Rhiannon. Hlavní poselství tento film přináší jasné. V životě je podstatné, jaké má člověk vlastnosti, ne barvu pleti nebo sexuální orientaci. Pochvalu zaslouží i přiměřená délka filmu. Dalo by se určitě z takového námětu vytěžit víc.

6/10

JJ

Den co den (Every Day, USA, 2018)

žánr: drama, romantický, fantasy

předloha: David Levithan (kniha)

režie: Michael Sucsy

scénář: Jesse Andrews

kamera: Rogier Stoffers

hudba: Elliott Wheeler

hrají: Angourie Rice, Justice Smith, Maria Bello, Debby Ryan, Colin Ford, Owen Teague, Jacob Batalon, Lucas Jade Zumann, Jeni Ross, Ian Alexander, Katie Douglas, Jake Sim, Charles Vandervaart, Danielle Bourgon, Michael Cram

délka: 95 minut

Den co den

Recenzi dalšího zajímavého romantického filmu najdete zde.

Další příspěvky
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Roman se zotavuje po úraze a doufá, že se dostane minimálně na dřívější výkonnostní úroveň. A protože je pro něho...
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
K naší planetě se vesmírem blíží několik vesmírných lodí. Na palubě si každá nese jednoho Predátora, starého známého ze dvou...
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Velký displej s poměrem stran 19:9, duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc...