Elvis Presley, král rock ‚n‘ rollu nově v pražském muzeu Grévin

Elvis Presley, král rock ‚n‘ rollu nově v pražském muzeu Grévin

Slavíme letos 40 let výročí odchodu krále rock ‚n‘ rollu

Elvis Presley, doslova kultovní, nesmrtelný americký zpěvák a herec, je podle některých stále naživu, a to i po 40 letech od svého odchodu. Dodnes má své dvojníky i napodobitele po celém světě. Jejich největší koncentrace je v americkém Las Vegas. Jeden jeho dvojník, se však nachází dokonce přímo v centru Prahy. Přijďte se vyfotit s nestárnoucím rock ‘n’ rollovým králem a zavzpomínat na 70. léta do pražského Musée Grévin.

Co jste možná o Elvisovi nevěděli

Narodil se 8. ledna 1935 ve státě Mississippi. Dětství rock ‘n’ rollového krále bylo velmi chudé, ale vytvořil si láskyplný vztah k mamince a snad i díky tomu se později přišlo na to, jaký potenciál se v jeho hlase skrývá. V 11 letech dostal svoji první kytaru a o 7 let později nahrál první balady v hudebním vydavatelství Sun Records. Jeho zakladatel tehdy hledal výjimečný mužský hlas a v Elvisovi objevil talent. Od roku 1954 začal vydávat své vlastní písně a jeho popularita šla rychle k výšinám.

Na začátku 60. let se zpěvák odmlčel. Po osmi letech se ale vrátil ve velké parádě díky vlastní televizní show, kterou odvysílala stanice NBC, Opět z něj byla hvězda showbyznysu. Za svého života natočil desítky alb a filmů.

Elvis byl ženatý šest let a narodila se mu jedna dcera. Manželství nevydrželo a druhého sňatku se již nedožil. O jeho smrti (údajně 16. srpna 1977) se neustále polemizuje, jestli opravdu zemřel, a tak některým fanouškům připadá, že ji pouze fingoval, a jednoho dne se vrátí.

Rock ‘n’ rollový král Elvis Presley z vosku

V muzeu voskových figurín v centru Prahy najdete Elvise Presleyho právě v okamžiku, kdy zpívá jednu z oblíbených písní Love me Tender. Má na sobě nablýskaný červený kostým spolu s bílými koženými botami, přes rameno kytaru a v ruce mikrofon. Elvisovy havraní vlasy s dobře pěstovanými kotletami a svůdný výraz dostávají i dnes jeho fanynky do kolen.

Elvis Presley

Další příspěvky
Solo: Star Wars Story představí sympatického darebáka Hana
Solo: Star Wars Story představí sympatického darebáka Hana
Hvězdné války se staly díky systému tzv. odvozených příběhů prakticky nekonečnými. Sice hlavní linie ságy se má příští rok devátým...
Pod jedním stromem, zběsilý konflikt o jakém se nikomu nesnilo
Pod jedním stromem, zběsilý konflikt o jakém se nikomu nesnilo
Před domem na jednom klidném předměstí stojí letitý, košatý strom. Ten strom roste na jedné zahradě, na druhou však vrhá...
Zimní bratři jsou krutý příběh o nelítostné odplatě a osamění
Zimní bratři jsou krutý příběh o nelítostné odplatě a osamění
Ponurý děj se odehrává uprostřed drsné zimy v malém těžařském městečku kdesi na konci světa. Jeho obyvatelé tráví život odpornou...