Elvis Presley, král rock ‚n‘ rollu nově v pražském muzeu Grévin

Elvis Presley, král rock ‚n‘ rollu nově v pražském muzeu Grévin

Slavíme letos 40 let výročí odchodu krále rock ‚n‘ rollu

Elvis Presley, doslova kultovní, nesmrtelný americký zpěvák a herec, je podle některých stále naživu, a to i po 40 letech od svého odchodu. Dodnes má své dvojníky i napodobitele po celém světě. Jejich největší koncentrace je v americkém Las Vegas. Jeden jeho dvojník, se však nachází dokonce přímo v centru Prahy. Přijďte se vyfotit s nestárnoucím rock ‘n’ rollovým králem a zavzpomínat na 70. léta do pražského Musée Grévin.

Co jste možná o Elvisovi nevěděli

Narodil se 8. ledna 1935 ve státě Mississippi. Dětství rock ‘n’ rollového krále bylo velmi chudé, ale vytvořil si láskyplný vztah k mamince a snad i díky tomu se později přišlo na to, jaký potenciál se v jeho hlase skrývá. V 11 letech dostal svoji první kytaru a o 7 let později nahrál první balady v hudebním vydavatelství Sun Records. Jeho zakladatel tehdy hledal výjimečný mužský hlas a v Elvisovi objevil talent. Od roku 1954 začal vydávat své vlastní písně a jeho popularita šla rychle k výšinám.

Na začátku 60. let se zpěvák odmlčel. Po osmi letech se ale vrátil ve velké parádě díky vlastní televizní show, kterou odvysílala stanice NBC, Opět z něj byla hvězda showbyznysu. Za svého života natočil desítky alb a filmů.

Elvis byl ženatý šest let a narodila se mu jedna dcera. Manželství nevydrželo a druhého sňatku se již nedožil. O jeho smrti (údajně 16. srpna 1977) se neustále polemizuje, jestli opravdu zemřel, a tak některým fanouškům připadá, že ji pouze fingoval, a jednoho dne se vrátí.

Rock ‘n’ rollový král Elvis Presley z vosku

V muzeu voskových figurín v centru Prahy najdete Elvise Presleyho právě v okamžiku, kdy zpívá jednu z oblíbených písní Love me Tender. Má na sobě nablýskaný červený kostým spolu s bílými koženými botami, přes rameno kytaru a v ruce mikrofon. Elvisovy havraní vlasy s dobře pěstovanými kotletami a svůdný výraz dostávají i dnes jeho fanynky do kolen.

Elvis Presley

Další příspěvky
Temná věž, nekonečný Kingův patos souboje dobra a zla
Temná věž, nekonečný Kingův patos souboje dobra a zla
Celoživotní dílo známého amerického spisovatele Stephena Kinga, skládající se z osmi knih, se dočkalo filmové podoby. Temná věž je jakýsi...
Barry Seal: Nebeský gauner, jakého svět neviděl
Barry Seal: Nebeský gauner, jakého svět neviděl
Stát se pilotem je snem každého kluka. Společenská prestiž, cestování do dalekých krajů, uniforma, krásné letušky, to vše je neuvěřitelně...
Zabiják & bodyguard je zábavná akční jízda
Zabiják & bodyguard je zábavná akční jízda
Někdy se to tak sejde, že musí začít spolupracovat ti, co si donedávna šli po krku. Tak je tomu i...