Extrémní hraní na tankodromu probíhalo v zajetí mrazu

Extrémní hraní na tankodromu probíhalo v zajetí mrazu

Brutálně mrazivý

a hodně vyčerpávající. Právě takový byl v pořadí už 7. díl oblíbené herní série ROG Extreme Gaming. Extrémní hraní se tentokrát odehrálo v třeskutých mrazech na milovickém tankodromu na korbě vojenské Tatry 813. Bitvě mezi herními týmy „Xnapy“ a „Freeze“ ve hře League of Legends dominovala družina Petra „Xnapyho“ Jiráka, která suverénně ovládla duel výsledkem 3:0. Pořádně do těla ale dostal každý, kdo se zúčastnil. Včetně moderátora klání, youtubera MenTa. Série ROG Extreme Gaming už zažila leccos. Ale hraní při teplotách, které klesaly pod -10 °C, na korbě po tankodromu jedoucího vojenského náklaďáku, v ostrém větru a všudypřítomném prachu? To tu ještě nebylo!

„Během kariéry už jsem hrál na spoustě míst a v různých podmínkách. Zkušenost z Milovic ale byla zatím tou nejzajímavější výzvou, jakou jsem podstoupil,“ přiznal otevřeně lídr poražených Aleš „Freeze“ Kněžínek. Mimochodem vůbec první český profesionální hráč League of Legends.

Odměna za extrémní hraní

Bitvu o odměnu pro vítěze ve výši 30 tisíc korun (poražení brali polovic) ovlivnilo mrazivé počasí v kombinaci s větrem a prachem. Když se právě nehrálo, utíkali hráči za vydatného klení do vytápěné haly, kde pomalu rozmrzali. S každým dalším odehraným kolem se jejich ochota vylézt zpět na korbu vojenské Tatry 813 a usednout za notebooky limitně blížila nule.

„Tělo dostalo zabrat, prsty neskutečně trpěly. Ale za tu srandu to stálo. Co mě vážně překvapilo, byla spolehlivost herních mašin. Šlapaly jako hodinky,“ poznamenal šéf vítězného týmu Petr „Xnapy“ Jirák.

Nezničitelné notebooky

Herní bitva dvou čtyřčlenných týmů, doplněných na jedné straně youtuberem VladaVideos a na straně druhé streamerem Bladem, se odehrála na výkonných noteboocích ASUS ROG G752. Po třech odehraných kolech byly doslova obalené prachem a pískem, na jejich displeje bylo ke konci sotva vidět. Mechanicky se ovšem neobjevil jediný problém.

Extrémním milovickým testem odolnosti prošla i sluchátka ROG Strix Fusion 500, myši ROG Gladius II Origin a podložky Strix Edge.

Router na stromě

„Všechno muselo být pevně uchyceno ke stolům, vyjmuli jsme z notebooků pevné disky a vše běželo jen na SSD discích. Tatrovka byla během hraní stále v pohybu, zdolávala překážky a na korbě to docela drncalo,“ podotkl zástupce firmy ASUS a jeden z  organizátorů Stanislav Tošner. Extrémně bylo vyřešeno i zapojení routerů, které tvořily pokrytí bezdrátovým internetovým signálem. „Jeden byl nainstalován ve voze, druhý na stromě. A fungovalo to,“ dodal s  úsměvem Tošner.

V  pořádném zápřahu se nakonec nedočkaly jen oba soupeřící týmy, ale i moderátor akce, populární YouTuber MenT, stejně jako dvojice komentátorů Michal „Bronco“ Šembera a Pavel „Mozilla“ Klaban. „Byla to pořádná divočina, ale každopádně to stálo zato. Přežili jsme to ve zdraví, nikdo se nezranil a nechyběla spousta legrace a zážitků. Milovice si určitě všichni ještě dlouho budeme pamatovat,“ zakončil MenT.

Video sestřih z  akce naleznete zde.

Kompletní záznam streamu z Milovic můžete vidět zde.

Co je Extreme Gaming?

První díl ROG Extreme Gaming se uskutečnil na plovoucím pontonu na Vltavě. Poté série zavítala do vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře na mostě SNP v  Bratislavě, na vrcholy Sněžky v Krkonoších a Lomnického štítu ve Vysokých Tatrách.

Z vrcholů hor jsme pokračovali do slavného polského solného dolu Wieliczka u Krakova. Předposlední díl proběhl na speciální plošině, zavěšené na ramenu jeřábu ve výšce 60 metrů nad Prahou. Organizaci ROG Extreme Gaming zajišťuje společnost ASUS, která dodává veškerou techniku včetně herních notebooků ROG G752. Další info a přehled předchozích dílů najdete zde.

Extrémní hraní

O headsetu s prostorovým zvukem 7.1 Asus ROG Centurion jsme psali zde.

Další příspěvky
Elegantní véčko pro méně náročné uživatele se vrací
Elegantní véčko pro méně náročné uživatele se vrací
Módu populárních otvíracích mobilních telefonů, zvaných lidově „véčko“ definitivně pohřbily dotykové displeje. Najednou musel rozkládací drobek, který nepřekážel ani v...
Elektronická recepční nemarodí, ani nejezdí na dovolenou
Elektronická recepční nemarodí, ani nejezdí na dovolenou
Česká společnost M2C, nabízející služby integrovaného facility managementu v 11 zemích Evropy, vyvinula produkt M2C E-Reception. Jde o unikátní technologii...
Creed II – zdařilé pokračování nekonečné boxerské ságy
Creed II – zdařilé pokračování nekonečné boxerské ságy
Nesmrtelná legenda přichází s dalším pokračováním pod názvem Creed II. Rocky dál vede svoji restauraci pojmenovanou po zesnulé manželce Adrianě,...