Facebook koupil WhatsApp!

Facebook koupil WhatsApp!

Mark Zuckerberg a jeho parta zaplatili za aplikaci neskutečných 19 miliard dolarů

 

Facebook-to-Acquire-WhatsApp

 

Zuckerberg říká, že WhatsApp, který v současnosti používá 450 milionů uživatelů, má potenciál získat jich miliardu. Proto se rozhodl pro největší nákup v historii Facebooku, dosud nejvíc utratil předloni za akvizici Instagramu – to byla ovšem „pouhá“ 1 miliarda dolarů. Facebook zaplatil 12 miliard ve formě svých akcií, 4 miliardy v hotovosti a zbývající 3 miliardy vyplatí později zakladatelům a zaměstnancům firmy (pro zajímavost, těch je asi 50).

 

WhatsApp je špičková IM aplikace, která posílá zprávy mezi smart zařízeními přes web, tedy bez poplatků operátorům. Kromě textu můžete poslat i fotky, video a audio. Vydělává na předplatném 1 dolar za rok, ale nabízí i variantu zdarma. WhatsApp prý v současnosti každý měsíc registruje milion nových uživatelů. Jeho šéf Jan Koum bude firmu dál řídit: „nezávisle a autonomně“, jak říká. A aby neměl málo práce, stane se členem představenstva Facebooku.

 

Zuckerberg prohlásil, že určitě neplánuje zavést na interface aplikace reklamu. Hlavní hodnota WhatsApp podle něj spočívá v tom, že jej používají převážně mladí uživatelé. A je oblíbený ve všech koutech světa, někde má dokonce víc uživatelů než Facebook.

 

Podle našeho názoru zajímavější službu než WhatsApp představuje Viber, kterým si navíc normálně zavoláte a hlavně používáte telefonní čísla SIM karty, ne uživatelské ID. Shodou okolností Viber, který má asi 225 milionů uživatelů, před pár dny koupil japonský internetový gigant Rakuten. Zaplatil na něj „jenom“ 900 milionů dolarů.

Další příspěvky
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Místo aby si užíval důchodu, věnuje se Earl Stone (Clint Eastwood) podnikání s květinami. Ovšem nelehká finanční situace a neplacení...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
Uběhlo přesně 30 let od vytvoření World Wide Webu. K této příležitosti se více než 11 000 respondentů z Evropy,...