Flash disk Kingston s největší kapacitou na trhu 2 TB!

Flash disk Kingston s největší kapacitou na trhu 2 TB!

Kingston Digital představil na výstavě CES 2017

v Las Vegas flash disk s rekordní kapacitou. DataTraveler Ultimate GT nabízí až 2TB úložného prostoru a výkon odpovídající rozhraní USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0).

Nároční uživatelé nyní budou moci ukládat ohromná množství svých dat na malém kusu hardwaru, například až 70 hodin videa v rozlišení 4K na jediném disku s kapacitou 2TB .  DataTraveler Ultimate GT nabízí špičkovou kvalitu a elegantní design. Je vyrobený ze slitiny zinku pro lepší odolnost proti mechanickému poškození.

Kompaktní velikost tohoto disku dává technologickým nadšencům nebo profesionálům možnost přenášet soubory obrovských velikostí. Více podrobností naleznete v přehledu níže v tabulce, kde je uveden přesnější přehled úložných možností.

„Ve společnosti Kingston rádi posouváme hranice toho, co je vůbec možné,” řekl Jean Wong, obchodní ředitel divize flash produktů. „Díky disku DataTraveler Ultimate GT umožňujeme uživatelům zvýšit kapacitu svého mobilního úložiště a přitom zachovat jednoduchost použití. Toto je úžasný nástupce 1TB disku představeného v roce 2013 a zdvojnásobením kapacity mohou uživatelé snadno přenášet ještě větší data.”

Při takto obrovské kapacitě musíme nicméně mít na zřeteli, že příijít o takové množství dat pohromadě může například v případě odcizení nebo ztráty také znamenat mnohem větší škodu. A nemusíme snad upozorňovat, že flash disky nejsou vhodné k dlouhodobému zálohování, byť takováto kapacita k tomu přímo svádí.

Flash disk ve dvou verzích

DataTraveler Ultimate GT bude k dispozici v únoru v 1TB a 2TB variantě. Produkt bude kryt pětiletou zárukou, bezplatnou technickou podporou a legendární spolehlivostí značky Kingston. Více informací najdete na stránkách výrobce.

Vlastnosti a technické údaje:

• Kapacita1: 1TB, 2TB

• Rychlost2: USB 3.1 Gen. 13

• Rozměry: 72 mm x 26,94 mm x 21 mm

• Provozní teplota: -25°C až 60°C

• Teplota pro skladování: -40°C to 85°C

• Záruka: 5 let s technickou podporou zdarma

• Kompatibilita: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OSTM

Další příspěvky
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Ford proti Ferrari na nejtěžším motoristickém závodu světa 24 hodin Le Mans je legendární soboj. Ferrari vítězilo pět let v...
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Krása Tater je nejvýraznější dojem z další české komedie. Příběh, dá-li se těch pár událostí, které se před námi odehrají,...
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
První film o důležité události v tehdy ještě československých dějinách, o Sametové revoluci v roce 1989. Pro pamětníky bezpochyby velmi...