Gamepad Stratus Duo pro hraní na mobilu i počítači

Gamepad Stratus Duo pro hraní na mobilu i počítači

Přední světový výrobce

herních periferií společnost SteelSeries, uvádí na trh Gamepad Stratus Duo, nejnovější multiplatformní ovladač standardní velikosti. Hráčům nabízí díky duální bezdrátové technologii tři způsoby připojení. Volbu mezi 2,4GHz bezdrátovým pásmem s nízkou latencí pro připojení k Windows, respektive Bluetooth rozhraním pro mobilní hraní na zařízeních se systémem Android či headsetech Oculus Go nebo Samsung VR. 

Stratus Duo tak umožňuje snadno přepínat mezi hraním na počítači a zařízení se systémem Android. Hráči mohou využít tři možností. Standardně přes kabel, bezdrátovou 2,4GHz sítí nebo prostřednictvím Bluetooth. V případě hraní mobilních her poskytne Stratus Duo pohodlnější ovládání než na dotykovém displeji. Pro připojení k počítači není potřeba instalace jakéhokoli softwaru k zajištění funkčnosti.

Komfortní hraní kdekoliv

„Herní průmysl se neustále vyvíjí a roste, a to jak v případě počítačů či konzolí, tak i mobilních zařízení. Systémy pro virtuální realitu nevyjímaje,“ říká Tino Solberg, SteelSeries CTO. „SteelSeries Stratus Duo umožňuje hráčům pohybovat se snadno mezi jednotlivými platformami naprosto bez problémů.“

Bezdrátový přijímač nabízí stabilní připojení s nízkou latencí a funkci plug-and-play. Ovladač podporuje také tisíce her určených pro gamepad ve Steam knihovně a otevírá prostor pro režim Steam Big Picture a aplikaci SteamLink.

Gamepad Stratus Duo

Velikost a rozvržení tlačítek odpovídá standardním konzolovým ovladačům. Navazuje na design modelu Stratus XL a vylepšuje jej o nové uložení tlačítek včetně magnetických senzorů, vylepšujících plynulost a přesnost chodu. Ovladač disponuje dvěma analogovými joysticky s plynulým chodem a minimální mrtvou zónou. Napájení zajišťuje lithium-iontová baterie s výdrží více než 20 hodin hraní a možností nabíjení přes dodávaný micro USB kabel o délce 1,8 m.

Připojení mobilu

K dispozici je také volitelné příslušenství SteelSeries SmartGrip. Tento nastavitelný držák mobilního telefonu lze snadno upevnit na ovladač a hrát velmi pohodlně na cestách. Celosvětově dostupný bude v nejbližší době za 9,99 USD.

Kromě nového ovladače Stratus Duo disponuje SteelSeries komplexní řadou ovladačů pro mobilní gaming. Model Stratus XL určený pro zařízení se systémem Android a Nimbus pro zařízení s iOS a tvOS.

SteelSeries Stratus Duo je k dispozici za 69,99 euro s DPH, plus poštovné.

O tom, jak se hraním her uživit, si můžete přečíst zde.

Gamepad Stratus Duo

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...