Hora mezi námi – romanticky mrazivé drama

Hora mezi námi – romanticky mrazivé drama

Zrušený pravidelný let dovede zamotat osudy

neuvěřitelným způsobem. Náhoda, způsobená společným problémem, seznámí na letišti novinářku Alex (Kate Winslet) s neurochirurgem Benem (Idris Elba). Kate se má druhý den vdávat, Ben zase operovat. Kate vymyslí, že si společně pronajmou malé letadélko, doletí do Denveru a odtamtud se dostanou do New Yorku. A tak začne drama Hora mezi námi. 

Všechno by krásně klaplo, kdyby jejich postaršího pilota (Beau Bridges) za letu neklepla pepka a letadlo se nezřítilo doprostřed neobydlených kanadských hor. Vzhledem k tomu, že nikomu neřekli o svém náhradním dopravním řešení a pilot let nenahlásil, nikdo je nehledá. Začíná boj o holý život, který pochopitelně Alex a Bena nečekaně sblíží.

Hora mezi námi nepřinese moc překvapení

Romantické drama se odehrává skoro celé venku v mraze. Sledujeme především herecký koncert Kate Winslet a Idrise Elby. Bridges na začátku a Dermot Mulroney na konci, se ve filmu jen mihnou. Celkově hrdinnou dvojici naštěstí nepotkalo příliš mnoho nástrah ani komplikací. Zřícení letadla odnesli jen lehčími zraněními, vlci i medvědi se jim vyhnuli úplně, takže jen šli mnoho dní v mraze sněhem. Sami, vzájemně na sobě závislí.

Autentická zima

Režisér Abu-Assad trval na tom, že veškeré venkovní scény se musí natočit tak, aby ukazovaly život ohrožující podmínky. Alex a Ben je skutečně musí vydržet a zažít, bez použití klíčovacího plátna.

Třeskutá zima se ukázala být neoblomná a neúprosná. První týden na místě se filmaři setkali s  neobvyklou inverzí, takže teploty v  údolí byly nižší než vysoko v  horách. Teploty hluboko pod nulou způsobily, že motory dodávek, generátory, kamerové vybavení a další nářadí praskalo nebo přestalo fungovat. Kolem kamiónů, motorů a přívěsů přivazoval filmový štáb balíky sena, aby zadržovaly teplo. Další hrozbu představovaly omrzliny. Celkově v  tomto drsném terénu všichni strávili 18 dní.

„Byla opravdu neskutečná zima,“ říká Winslet. „Jeden den jsme všechny scény natočili na jeden záběr, protože byl tak šílený mráz, že jsme to prostě museli zvládnout. Sundat si rukavice i na dvě sekundy bylo mučivé.“

Závěrem

Příliš mnoho dějových zvratů v tomto filmu nečekejte, koneckonců je hlavně o zamilování. Podobná zápletka už tady sice párkrát byla, přesto snímek příliš nenudí. Nicméně ani nijak zvlášť nenadchne. Děj je celou dobu předvidatelný, včetně konce. Delší stopáž je také trochu na škodu. Divačky jistě rozuzlení romantického příběhu ocení, některé patrně i uroní slzičku. A všichni se mohou kochat úchvatnou kanadskou přírodou, konkrétně Percellskými horami v Britské Kolumbii.

6,5/10

JJ

Hora mezi námi (The Mountain Between Us, USA, 2017)

žánr: drama, romantický

režie: Hany Abu-Assad

scénář: Chris Weitz, J. Mills Goodloe

kamera: Mandy Walker

hudba: Ramin Djawadi

hrají: Kate Winslet, Idris Elba, Dermot Mulroney, Beau Bridges, Waleed Zuaiter, Lucia Walters, Lee Majdoub, Adam Lolacher, Vincent Gale

délka: 109 minut

Hora mezi námi

Další příspěvky
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Roman se zotavuje po úraze a doufá, že se dostane minimálně na dřívější výkonnostní úroveň. A protože je pro něho...
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
K naší planetě se vesmírem blíží několik vesmírných lodí. Na palubě si každá nese jednoho Predátora, starého známého ze dvou...
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Velký displej s poměrem stran 19:9, duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc...