HP SlateBook X2

HP SlateBook X2

Další hybridní notebook, ovšem tentokrát s Androidem

 

hp_slate

 

Hybridních přístrojů na pomezí notebooku a tabletu se v poslední době vyrábí tolik, že se v nich pomalu přestáváme orientovat. Většinou se navzájem se podobají jak technickými vlastnostmi, tak i softwarově – dominantním operačním systémem jsou jednoznačně Windows 8. Není proto divu, že nás zaujala novinka značky HP – na první pohled se od současné záplavy liší jen minimálně, místo nových „oken“ na něm ovšem běží Android v nejnovější verzi 4.2 Jelly Bean.

 

SlateBook X2 je tak jedním z prvních přístrojů, které umožňují pracovat s Androidem stylem běžným z tradičních stolních počítačů. Jsme docela zvědaví, jak to bude v praxi fungovat – týká se to zejména kancelářských programů, které jsou u mobilních operačních systémů zatím spíše popelkou. Pokud ovšem Google zapracuje na své cloudové sadě Docs nebo se dočkáme výrazného vylepšení některých aplikací nezávislých výrobců, možná budeme časem v Androidu nejen sledovat multimédia, hrát a využívat nejrůznější mobilní služby jako dosud, ale také normálně pracovat. Pokud SlateBook X2 představuje jednu z prvních vlaštovek letících tímto směrem, mohli bychom na něj časem vzpomínat jako na přístroj velkého významu.

 

Jinak se jedná o typického zástupce současné hybridní generace – žádné překlápění ani otáčení, displej s úhlopříčkou 10,1 (a chvályhodně vysokým rozlišením Full-HD) se jednoduše odepne od spodní části s klávesnicí. Obecně jde jistě o nejlepší řešení, když totiž chcete přístroj používat jen jako tablet, nemusíte s sebou vůbec klávesnici brát. O dostatečný výkon se stará procesor Nvidia Tegra 4, za pozornost stojí i audiosystém renomované značky Beats. Hodně potěší i relativně rozumná cena, která by podle všeho neměla přesáhnout 13 000 Kč. V obchodech se přístroj objeví během července, už teď se těšíme na testování.

 

 

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...