Internet v elektrické zásuvce

Internet v elektrické zásuvce

Sagemcom představila sadu F@ST PLUG 500 PREMIUM. Jde o dvojici speciálních adaptérů, které se zapojují do běžné elektrické zásuvky.

 

 

Umožňují sdílet vysokorychlostní internet, streamovat audio a video z počítače, set top boxu, multimediálního přehrávače nebo herní konzole nebo sdílet tiskárny a další periferie.

 

Hlavní výhodou sady F@ST PLUG 500 PREMIUM je využití běžné domácí elektrické sítě pro ethernetovou LAN síť. Vzhledem k tomu, že využívá kabely, které pokrývají díky elektrickým zásuvkám rovnoměrně celou budovu, dokáže zajistit i bez náročné instalace datových kabelů vysokou rychlost připojení pro přenos velkých objemů dat v každé domácnosti nebo firmě. Přenosová rychlost 500 Mb/s je zárukou plynulého datového toku při stahování z internetu a streamování videa, hraní online počítačových her, ale i při přenosu HD & SD videí.

 

Pomocí homeplug adaptérů F@ST PLUG 500 PREMIUM můžete mezi sebou propojit vysokorychlostní sítí počítače i jednotlivé periferie, televizi s přehrávačem, set top boxem nebo herní konzolí. Homeplug adaptéry jsou maximálně bezpečné, neboť přenášená data se šíří v kabelech a nikoli vzduchem a adaptéry navíc automaticky data šifrují. Sada, která obsahuje dva adaptéry, je kompatibilní s většinou podobných zařízení, a k jejímu používání není zapotřebí instalace dalšího softwaru. Konstrukce adaptérů dovoluje i zapojení dalších elektrických spotřebičů.

 

Přenosová rychlost: až 500 Mb/s

Operační systém: Nezávislé na OS

Šifrování: 128b AES

Šifrovací tlačítko: Ano

Plug and Play: Ano

Rozměry: 122 × 70 × 41 mm

 

Doporučená cena novinky je 2790 Kč včetně DPH.

 

(zdroj: tisková zpráva)

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...