Test: iXPand Flash Drive – rozšíření paměti pro iPhone

Test: iXPand Flash Drive – rozšíření paměti pro iPhone

Apple zůstává trvale neochotný vyslyšet

přání svých uživatelů, a proto telefony této značky nikdy neměly, a patrně ani mít nebudou, slot pro paměťovou kartu. S jakou kapacitou si telefon koupíte, taková už vám zůstane. Přitom kdo používá iPhone dobře ví, že například s kapacitou paměti 16 GB je obtížné telefon byť jen aktualizovat. Značka SanDisk proto nabízí majitelům iPhone svůj iXPand Flash Drive jako zajímavý způsob rozšíření kapacity jejich telefonu. A samozřejmě iPadu.

Celé zařízení vypadá jako flashka se dvěma konektory. Na jednom konci USB 3.0, na druhém pak Apple konektor Lightning. Ten je zahnutý tak, aby se při zapojení tělo zařízení napružilo, zezadu přitisklo k přístroji, a co nejméně překáželo. Zahnuté oko je zároveň pevné a pružně, takže umístění je stabilní a spolehlivé. V nabídce jsou kapacity 16 GB, 32 GB, 64 GB a 128 GB. My jsme otestovali nejvyšší kapacitu 128 GB. Ke komunikaci s přístrojem je třeba stáhnout stejnojmennou aplikaci z App Store, která je pochopitelně zdarma.

Jak iXPand Flash Drive funguje

Po naistalování aplikace připojíme zařízení do Lightning konektoru a spustíme aplikaci. Ta si flashku najde, načte obsah, a nabídne hned zazálohování telefonu nebo alespoň fotografií. Záleží, co si vyberete. Na jablečných zařízeních byla vždycky otrava s přehráváním filmů. Musely se převést do MP4 a přes iTunes dopravit do telefonu nebo tabletu. Díky iXPand Flash Drive si přehrajete takřka libovolný formát. Tuto úspěšnost ještě zvýšíte použitím VLC přehrávače, v App Store rovněž zdarma. Dokonce většinou dojde ke správnému načtení českých titulků, které nahrajete do složky s filmem jako samostatný, stejnojmenný soubor.

Praktická zkušenost

Na cestách se tedy toto zařízení může hodit na užitečné zálohování a snadné přehrávání filmů. Použití je snadné, při prvním otevření najdete už předinstalované základní složky, další si vytvoříte standardním způsobem. Film prostě jen hodíte do příslušné složky, žádných iTunes ani konverzí netřeba. Stejně tak s hudbou. Zápis i čtení jsou rychlé, obsah lze zaheslovat.

Jediné, co bychom vytkli je, že pokud nemáte na zařízení zadní kryt, hrozí při nasazování iXpandu poškrábání od kovového těla flashky, je třeba dávat pozor. Jinak jde o všestranně užitečného pomocníka, který vám výrazně vylepší soužití s vybranými jablečnými produkty.

iXPand Flash Drive s konektorem Lightning a kapacitou 128 GB pro iPhone a iPad stojí 2499 Kč, s kapacitou 32 GB ho však pořídíte už za 1199 Kč.

JJ

iXPand Flash Drive iXPand Flash Drive

Další příspěvky
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Ford proti Ferrari na nejtěžším motoristickém závodu světa 24 hodin Le Mans je legendární soboj. Ferrari vítězilo pět let v...
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Krása Tater je nejvýraznější dojem z další české komedie. Příběh, dá-li se těch pár událostí, které se před námi odehrají,...
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
První film o důležité události v tehdy ještě československých dějinách, o Sametové revoluci v roce 1989. Pro pamětníky bezpochyby velmi...