Jana Žižku bude hrát americký herec Ben Foster

Jana Žižku bude hrát americký herec Ben Foster

Významná osobnost českých dějin

se dočká nové filmové adaptace, a vypadá úctyhodně. Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce pro hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster. Objevil se například jako Medivh ve filmu Warcraft: První střet (Duncan Jones) či ve snímcích X-Men: Poslední vzdor (Brett Ratner). Případně také Nepřátelé (Scott Cooper), Za každou cenu (David Mackenzie), 3:10 Vlak do Yumy (James Mangold) nebo Alpha Dog (Nick Cassavetes). 

„Jsem velmi rád, že jsme se domluvili právě s Benem. Má za sebou sice bohatou hereckou minulost, ale v Americe je to momentálně velká ´rising star´. Navíc se o něm říká, že je hodně vybíravý. Své role pečlivě studuje, a tak jsem moc rád, že se mu Jan Žižka zalíbil,“ řekl Petr Jákl o sedmatřicetileté hvězdě.

Hollywoodská produkce

V dalších rolích se objeví neméně zajímavá česká i evropská jména, dolaďuje se i obsazení dalších amerických herců. Film bude spolu s Petrem Jáklem produkovat také hollywoodský producent Cassian Elwes. Ten stojí za desítkami známých filmů jako je například Klub poslední naděje, jenž získal desítky cen po celém světě včetně tří Oscarů.

„Zamiloval jsem se do tohoto scénáře i dvou předchozích Petrových snímků. Myslím, že na tomto filmu odvede skvělou práci. Navíc jsem nadšený, že po filmu Ain´t Them Bodies Saints budu znovu pracovat s  Benem Fosterem. Je to podle mě momentálně jeden z nejlepších mladých herců, které tady máme,“ dodal producent, který také podstatnou část natáčení stráví v ČR.

Michael Cain

V Jáklově historickém velkofilmu Jan Žižka se však objeví ještě další herecká esa. Například jedna z největších osobností světové kinematografie, držitele dvou Oscarů, herec Michael Cain. Známý ze snímků Pravidla moštárny, Mládí, Batman začíná a mnoha dalších. V Janu Žižkovi si zahraje jednu z nejvýraznějších rolí, fiktivní postavu Lorda Borše. Pravou ruku krále Václava IV. a bojovníka za práva obyčejných lidí.

„Do poslední chvíle jsem nevěřil, že si Michael Caine ve filmu opravdu zahraje a navíc jednu ze zásadních rolí. Když mi ale o víkendu zavolal a řekl mi, jak moc se na natáčení těší, tak jsem pomalu začal věřit, že se zázrak stává skutečností. Michael Caine je pro mě naprostá legenda. A ani ve snu bych si nedokázal představit, že budu mít někdy tu čest režírovat film, ve kterém bude hrát,“ prozradil režisér a producent Petr Jákl.

Dvojnásobný držitel Oscara Michael Caine hrál ve více než stovce filmů. Spolu s Jackem Nicholsonem jsou v každém desetiletí od roku 1960 jedinými nominovanými herci na  Oscara v hlavní nebo vedlejší roli. Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli pak získal ve filmu Hana a její sestry (1986) a Pravidla moštárny (1999). Získal také tři Zlaté glóby za filmy Tichý hlas, Jekyll & Hyde a Rita.

Til Schweiger jako Rožmberk

Postavu Rožmberka bude hrát německý herec Til Schweiger, známý například ze snímků Atomic Blonde, Hanebný parchanti, Vikingové, Král Artuš nebo Lara Croft. Til Schweiger patří mezi nejuznávanější a nejoblíbenější německé herce současnosti. Před filmovými kamerami se pohybuje od počátku 90. let, první mezinárodní film, ve kterém si zahrál, byl Jidášův polibek (1998) a od té doby natočil nespočet kasovních trháků včetně filmů s Bradem Pittem nebo Angelinou Jolie. Posledních 20 let je také velmi úspěšným režisérem a významným producentem.

První klapka filmu by měla padnout v pondělí 17. září. Snímek Jan Žižka by se měl dostat do kin v České republice i ve světě v roce 2020. U nás ho bude distribuovat společnost Bioscop.

O vtipném filmu s Michaelem Cainem si můžete přečíst zde.

Ben Foster Jan Žižka

Michael Cain

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...