Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu

Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu

Také jste někdy zapochybovali

sami o sobě? Renee (Amy Schumer) je jeden velký chodící komplex méněcennosti. Žije sama, pracuje v zastrčené suterénní kanceláři, připadá si ošklivá, tlustá a nepotřebná. Tedy, po pravdě, Renee skutečně není žádná krasavice a nadváhu má také. Ani chlapi se na ni zrovna nelepí. Až jednou se po úraze na sebe podívá do zrcadla a řekne si: Jsem božská. Prostě se tak začne vidět. 

Tedy on se celý zázrak přihodí trochu jinak, než si Renee myslí, ale to nevadí. Od toho okamžiku se její život začne měnit k lepšímu jak mávnutím kouzelného proutku. Až nemístně jí naroste sebevědomí, a ona má dojem, že se změnila k nepoznání. Což přináší nemálo trapných i komických situací.

Řekne si Jsem božská a je

Pravda je taková, že každý člověk, když vystoupí ze svého stereotypu a stanoví si vyšší cíle, než jen ty pohodlné, co má na dosah, může svůj život změnit k lepšímu. A o to jde v tomto filmu především. Od začátku je jasné, jak příběh dopadne, nejde o žádné překvapení, ale morální ponaučení v praxi. Nicméně i tak, když finále nastane, budete se divit, jak k němu došlo.

Zkrátka stačí chovat se ke svému okolí vlídně a k sobě náročně. Renee vám ukáže, jaký je rozdíl mezi zamračeným komplexem na pochodu a sebevědomou, úspěšnou, sympatickou, usměvavou ženou. Je jasné, který z životů by každého bavil víc.

Každý svého štěstí strůjcem

Nejde rozhodně o žádnou napodobeninu Bridget Johnsové, jak by se snad mohlo na první pohled někomu zdát. Bridget je smolařka zmítaná osudem. Renee jde a svoji situaci od základu úspěšně vyřeší, přestože její startovní pozice vypadá takřka beznadějně. Tento příjemně oddychový film vám možná život nezmění, ale tu všetečnou otázku vám položí, s tím počítejte: Nemáte náhodou na víc?

6/10

JJ

Jsem božská (I Feel Pretty, USA, 2018)

žánr: komedie

režie: Abby Kohn, Marc Silverstein

scénář: Abby Kohn, Marc Silverstein

kamera: Florian Ballhaus

hudba: Michael Andrews

hrají: Amy Schumer, Michelle Williams, Tom Hopper, Rory Scovel, Adrian Martinez, Emily Ratajkowski, Aidy Bryant, Busy Philipps, Naomi Campbell, Rafe Spall, Sasheer Zamata, Lauren Hutton, Sarah Fischer, Kevin Kane, Lexie Roth, Olivia Culpo

délka: 110 minut

O dalším filmu s především ženskou tematikou se dočtete zde.

Jsem božská

Rory Scovel a Amy Schumer ve filmu Jsem božská

Další příspěvky
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Místo aby si užíval důchodu, věnuje se Earl Stone (Clint Eastwood) podnikání s květinami. Ovšem nelehká finanční situace a neplacení...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
Uběhlo přesně 30 let od vytvoření World Wide Webu. K této příležitosti se více než 11 000 respondentů z Evropy,...