Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu

Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu

Také jste někdy zapochybovali

sami o sobě? Renee (Amy Schumer) je jeden velký chodící komplex méněcennosti. Žije sama, pracuje v zastrčené suterénní kanceláři, připadá si ošklivá, tlustá a nepotřebná. Tedy, po pravdě, Renee skutečně není žádná krasavice a nadváhu má také. Ani chlapi se na ni zrovna nelepí. Až jednou se po úraze na sebe podívá do zrcadla a řekne si: Jsem božská. Prostě se tak začne vidět. 

Tedy on se celý zázrak přihodí trochu jinak, než si Renee myslí, ale to nevadí. Od toho okamžiku se její život začne měnit k lepšímu jak mávnutím kouzelného proutku. Až nemístně jí naroste sebevědomí, a ona má dojem, že se změnila k nepoznání. Což přináší nemálo trapných i komických situací.

Řekne si Jsem božská a je

Pravda je taková, že každý člověk, když vystoupí ze svého stereotypu a stanoví si vyšší cíle, než jen ty pohodlné, co má na dosah, může svůj život změnit k lepšímu. A o to jde v tomto filmu především. Od začátku je jasné, jak příběh dopadne, nejde o žádné překvapení, ale morální ponaučení v praxi. Nicméně i tak, když finále nastane, budete se divit, jak k němu došlo.

Zkrátka stačí chovat se ke svému okolí vlídně a k sobě náročně. Renee vám ukáže, jaký je rozdíl mezi zamračeným komplexem na pochodu a sebevědomou, úspěšnou, sympatickou, usměvavou ženou. Je jasné, který z životů by každého bavil víc.

Každý svého štěstí strůjcem

Nejde rozhodně o žádnou napodobeninu Bridget Johnsové, jak by se snad mohlo na první pohled někomu zdát. Bridget je smolařka zmítaná osudem. Renee jde a svoji situaci od základu úspěšně vyřeší, přestože její startovní pozice vypadá takřka beznadějně. Tento příjemně oddychový film vám možná život nezmění, ale tu všetečnou otázku vám položí, s tím počítejte: Nemáte náhodou na víc?

6/10

JJ

Jsem božská (I Feel Pretty, USA, 2018)

žánr: komedie

režie: Abby Kohn, Marc Silverstein

scénář: Abby Kohn, Marc Silverstein

kamera: Florian Ballhaus

hudba: Michael Andrews

hrají: Amy Schumer, Michelle Williams, Tom Hopper, Rory Scovel, Adrian Martinez, Emily Ratajkowski, Aidy Bryant, Busy Philipps, Naomi Campbell, Rafe Spall, Sasheer Zamata, Lauren Hutton, Sarah Fischer, Kevin Kane, Lexie Roth, Olivia Culpo

délka: 110 minut

O dalším filmu s především ženskou tematikou se dočtete zde.

Jsem božská

Rory Scovel a Amy Schumer ve filmu Jsem božská

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...