Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři

Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři

Ostrov plný prehistorických ještěrů

sloužících k zábavě návštěvníků se změní v peklo na zemi. Někdejší sen miliardáře o zábavním parku se pokaždé zvrtne a ještěři jdou po lidech. Co se tady ještě dá vymyslet? Nejdřív zničený park, před třemi lety už lidé opustili ostrov, přenechali ho dinosaurům a veškeré té jejich příbuzné havěti. Nyní v dalším pokračování s názvem Jurský svět: Zánik říše nastane jediné ještě myslitelné vylepšení.

Na ostrově vybuchne sopka a je třeba zvířata zachránit. A tak si je z ostrova přivezeme k sobě domů. Což, jak jistě tušíte, byl ten nejhorší nápad.

Jurský svět: Zánik říše na cestách

Owen (Chris Pratt) se opět stane nezbytným jako znalec drezúry těchto zvířat. Přesvědčíte se, že raptoři se za domácího mazlíka naprosto nehodí. Všechno rozbijí, zničí, sežerou, ani spořádaně chodit po schodech je nenaučíte, dokonce zábradlí utrhnou. Je s nimi zkrátka těžké pořízení. A ty větší potvory vám klidně rozšlápnou nové auto.

Ještěři divácky táhnou

Tak nějak se na ty prehistorické potvory docela dobře kouká, zvláště v IMAXu ve 3D. Nicméně přiznejme si, ty ještěří příběhy jsou v hlavních rysech jako přes kopírák.

V tomto posledním pokračování si dokonce scenáristé místy ani příliš nelámali hlavu s logikou děje. Tak se stane, že se prchající například z ničeho nic zastaví a koukají, počkají, až je zvíře skoro doběhne, a pak se teprve zděšeně dají znovu na útěk. Nad chováním vojáků, majících na starost evakuovat zvěř z ostrova, je snad lepší vůbec nepřemýšlet.

Tentokrát si zahrajeme na honěnou místo v džungli v luxusní viktoriánské vile. Jinak zůstává všechno při starém. Ještěři chtějí na svobodu, my je nechceme pustit. Indomius Rex je přitom nepříjemný protivník. Jestli jste viděli předchozí části, tak tuhle byste měli vidět též. Úroveň je víceméně vyrovnaná. A už se chystá na rok 2021 pokračování.

6,5/10

JJ

Jurský svět: Zánik říše (Jurassic World: Fallen Kingdom, USA, Španělsko, 2018)

žánr: akční, dobrodružný, sci-fi

režie: J.A. Bayona

scénář: Colin Trevorrow, Derek Connolly

kamera: Óscar Faura

hudba: Michael Giacchino

hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jeff Goldblum, Ted Levine, Toby Jones, James Cromwell, B.D. Wong, Rafe Spall, Daniella Pineda, Geraldine Chaplin, Peter Jason, Justice Smith, Isabella Sermon, Kevin Layne, Michael Papajohn, Robert Emms, Kamil Lemieszewski

délka: 130 minut

O dalších filmech, ve kterých hraje skvělý Chris Pratt, se dočtete například zdezde a zde.

Jurský svět

Další příspěvky
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Předpotterovská série pokračuje v krasojízdě. Jeden z nejmocnějších kouzelníků Grindelwald (Johnny Depp) se dostal ze zajetí a dává dohromady národ...
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
V dobách studené války mnoho lidí toužilo opustit totalitní zemi a žít ve svobodném prostředí. Policejně střežený komunistický režim si...
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Skandální vyprávění o soukromí a vyprázdněnosti života dlouholetého italského premiéra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho není pouhým politickým filmem. Představuje...