Kamera Samsung Gear 360 natáčí panoramatická videa 360°

Kamera Samsung Gear 360 natáčí panoramatická videa 360°

Neobvyklá kamerka se dvěma objektivy

Kamera Samsung Gear 360 je vybavena dvěma objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají 15megapixelové snímače. Uživatelům tak umožňují zachytit 360° videa ve vysokém rozlišení (3840×1920) a zároveň podporují 30megapixelové statické snímky. Lze také pořizovat 180° širokoúhlá videa a obrázky s použitím pouze jedné strany objektivu. Díky objektivu Bright Lens F2.0 zachycuje snímky ve vysokém rozlišení i za zhoršených světelných podmínek, ve kterých mohou uživatelé vytvářet i plně panoramatická videa.

Lehký, kompaktní design a kulatý tvar Samsung Gear 360 zaručují dobrou manipulaci při natáčení na cestách i při indoorových aktivitách. Ve výbavě Gear 360 nechybí malý stativ, a je kompatibilní také se širokým výběrem doplňků a stojanů na trhu.

Propojení na sítě

Při synchronizaci Gear 360 se smartphony Samsung Galaxy lze sledovat náhled nahrávaného obsahu v reálném čase. Kamera automaticky nabídne natočený obsah k zobrazení a uložení ve smartphonu nebo ke sdílení přímo na sociální sítě Facebook i Google Street View. Skutečný 360° zážitek při sledování vlastního obsahu si uživatelé vychutnají s brýlemi Samsung Gear VR. Všechny tyto funkce jsou dostupné prostřednictvím mobilní aplikace Samsung Gear 360 Manager, která je ke stažení na Galaxy Apps a Google Play. Speciální PC software Gear 360 Action Director pak nabízí rozšířené možnosti úprav obsahu.

„Umožnit našim zákazníkům vytvořit si vlastní virtuální obsah je postupným a logickým krokem, který opět posouvá hranice mobilních zkušeností. Kombinace brýlí Gear VR a kamery Gear 360 poskytuje nevšední vizuální zážitek a zcela mění zaběhnuté limity v pořizování a sledování obsahu,“ říká Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Eletronics Czech and Slovak.

Samsung Gear 360 je kompatibilní jen s některými smartphony Samsung včetně nejnovějších modelů Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.

K dispozici je ve značkových prodejnách Samsung a u obchodních partnerů za doporučenou maloobchodní cenu 9990 Kč včetně DPH.

kamera: dva CMOS 15megapixelové snímače a objektivy s efektem rybího oka

video: MP4 (H.265) s rozlišením 3840×1920 (30 fps)

audio: MP3, M4A, AAC, OGG

paměť: karta MicroSD (až do 200 GB)

konektivita: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), WiFi Direct, BT v4.1, USB 2.0, NFC

xGear 360 Left xGear 360 Front 02 01

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...