Králíček Petr pobaví inteligentním humorem děti i dospělé

Králíček Petr pobaví inteligentním humorem děti i dospělé

Je legendární čtveračisko,

jaké svět neviděl. Na příbězích králíčka Petra od spisovatelky a ilustrátorky Beatrix Potter vyrostly celé generace nejen britských dětí. Jak by také ne, jeho bláznivá dobrodružství totiž vydává nakladatelství Penquin Random House od roku 1902 dodnes. Nicméně Králíček Petr vstoupil do jednadvacátého století posílen novým dobrodružstvím, a to na filmovém plátně. Základem je nelítostný lokální boj mezi králíky a lidmi, jehož hlavním předmětem je zahrada Gregorových plná slaďoučké zeleniny. Petrův tatínek byl kdysi na výletech do této zahrady chycen a následně nemilosrdně upečen. Přesto Petra nic nezastaví a v nebezpečných výpravách pokračuje i se svými sourozenci.

Jakmile starý pan Gregor zemře, dům se zahradou zdědí jeho synovec Thomas (Domhnall Gleeson). A bitva pokročí do náročnější úrovně. Thomas je rychlý, vynalézavý, využívá moderních technologií a hlavně nenávidí králíky. Jenže ouha, sblíží se se svojí krásnou, sympatickou sousedkou Beou (Rose Byrne). Ta naopak králíky nejen miluje, ale i maluje.

Nastává pro něho tanec mezi vejci. Bea se nesmí nikdy dozvědět, jaké kruté pasti na králíčky kolem domu líčí, včetně elektrického ohradníku. Jenže ani králíci v čele s Petrem nelení a Thomas zažívá horké chvilky, když mu například elektřinu z plotu zapojí na kliky od dveří.

Králíček Petr je akční hrdina

Tento velký nezbeda se do všech dobrodružství vrhá po hlavě. Často je za ně následně vytrestán, čímž  dětským divákům pomáhá objevovat, co si mohou dovolit a jak funguje následné potrestání. Miluje kanadské žertíky, vždy ale nakonec ukáže svoje dobré a laskavé srdce.

Animace králíků se živými herci byla náročná a podílela se na ní pěkná řádka vynikajících animátorů, každý s detailním, přesně vymezeným úkolem. Králíci mají skvělou mimiku, jsou pohybliví a celkově už od pohledu zábavní a vtipní. Vedou moderní konverzaci, srší humorem a nápady.

Prakticky od první minuty filmu, kdy se dozvíte, že Petr je králík s modrým kabátkem a bez kalhot, pochopíte, že s tímhle filmem jste trefili do černého a bude vás bavit až do konce. Pořád se něco děje, zvraty a události mají dynamický spád. V příběhu se vyskytuje spousta nejrůznějších zvířat. S ohledem na dětského diváka je film v českých kinech uváděn sice jen s českým dabingem, nicméně velmi zdařilým. Pro rodičovský doprovod dětí je v Králíčkovi Petrovi nachystána řada míst, kde se pobaví naopak především dospělí.

8/10

JJ

Králíček Petr (Peter Rabbit, USA, 2018)

žánr: rodinný, animovaný, komedie, dobrodružný, fantasy

předloha: Beatrix Potter (kniha)

režie: Will Gluck

scénář: Will Gluck, Rob Lieber

kamera: Peter Menzies Jr.

hudba: Dominic Lewis

hrají: Domhnall Gleeson, Rose Byrne, James Corden, Daisy Ridley, Margot Robbie, Elizabeth Debicki, Sam Neill, Matt Lucas, Sia Furler, Sam Haft

délka: 95 minut

Králíček Petr

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...