LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 – špičková dokovací stanice

LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 – špičková dokovací stanice

LaCie, prémiová značka Seagate Technology,

uvádí na český a slovenský trh dokovací stanici LaCie 2big Dock Thunderbolt 3, jejímž prostřednictvím lze připojit jediným kabelem k vašemu počítači nebo notebooku veškeré periferie. Novinka obsahuje nejen dvoudiskové úložiště s celkovou kapacitou až 20 TB, ale navíc i dva porty Thunderbolt 3, porty USB 3.1 a 3.0, Display port pro připojení monitoru a také samostatné sloty na paměťové karty typu SD a CF. Zařízení umožňuje archivovat až 650 hodin videa v rozlišení 4K nebo 200 tisíc snímků ve formátu RAW. Díky rozhraní Thunderbolt 3 s rychlostí až 440 MB/s zvládne přenést 60 minut videozáznamu za jedinou minutu. LaCie 2big Thunderbolt 3 se u nás začne prodávat nejpozději v srpnu za cenu od 19 990 Kč včetně DPH (8TB verze).

Další funkce LaCie 2big Dock Thunderbolt 3

LaCie 2big Thunderbolt 3 plní kromě role výkonného úložiště i funkci dokovací stanice, a je tak vhodným doplňkem pro nejnovější generaci notebooků Apple a dalších značek vybavených pouze jedním či dvěma porty USB typu C.

Na přední straně doku se nachází rozhraní USB 3.0. Přes něj můžete nabíjet telefon nebo připojit externí disk či digitální fotoaparát a rychle zkopírovat do počítače data. Čelní panel obsahuje také slot na SD karty a další slot na CF (Compact Flash) karty. V obou případech jejich prostřednictvím můžete přímo přenášet data z dronu, DSLR, GoPro kamer nebo dalších zařízení.

LaCie 2big Dock

Připojení monitorů

Zásluhou dvou portů Thunderbolt 3 na zadním panelu můžete napájet váš notebook a přitom mít řetězově zapojeno až pět dalších disků LaCie 2big nebo jiných Thunderbolt/ USB-C zařízení. Konektor Display Port garantuje bezproblémové připojení monitorů s rozlišením až 4K. Na doku nechybí ani další port USB typu C pro připojení dalších zařízení a periferií.

Dva disky s vlastním monitoringem

LaCie 2big Thunderbolt 3 obsahuje dva profesionální pevné disky Seagate IronWolf. Integrovaný software LaCie RAID Manager dokáže jednoduše přepínat mezi zapojením v RAID 0 nebo RAID 1, monitorovat zdraví disků a v případě problému upozornit majitele hlasitým projevem či e-mailovou zprávou. Na zařízení se navíc poskytuje nadstandardní pětiletá záruka.

Dok je vhodný i pro uživatele starších počítačů Mac s rozhraním Thunderbolt a Thunderbolt 2. Stačí připojit k počítači adaptér z rozhraní Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 (není součástí balení).

LaCie 2big Dock Thunderbolt

LaCie 2big Dock Thunderbolt techdata

Více najdete zde.

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...