Láska bez bariér nenabízí jen dobrou zábavu, ale i ponaučení

Láska bez bariér nenabízí jen dobrou zábavu, ale i ponaučení

Úspěšný podnikatel,

ale především známý sukničkář Jocelyn (Franck Dubosc), neúnavný proutník a hlavně nenapravitelný, doslova patologický lhář. Musí mít každou ženu, která ho aspoň trochu zaujme. Není už sice nejmladší, ale pro dámy stále atraktivní, zajištěný muž, takže o úspěchy nemá nouzi. Ve filmu Láska bez bariér však jeho styl života a sebestředná osobnost dostanou důkladnou lekci. 

Po smrti matky sedí v jejím bytě a přebírá pozůstalost, když v tom se objeví nová sousedka Julie (Caroline Anglade), aby se představila. Vidí Jocelyna sedět v invalidním vozíku, netuší, že je jeho právě zesnulé matky. Ihned mu nabídne, že se o něj bude starat, neboť je ošetřovatelkou, navíc toho času bez práce.

Co znamená Láska bez bariér

Julie dostane osudový nápad a seznámí Jocelyna se svojí starší sestrou Florence (Alexandra Lamy). Za normálních okolností by Jocelynovi zajiskřily oči při vidině další kořisti. Florence je krásná, inteligentní i vtipná. Jenže sedí na invalidním vozíku.

Jocelyn stále hraje postiženého, rovněž na vozíku, a do svých bezesporu nápaditých lží se stále víc zaplétá. Situace se stává čím dál trapnější, atmosféra houstne. A ještě ke všemu se do Florence zamiluje.

Všichni mohou žít vzpřímeně

Franck Dubosc si nejen zahrál hlavní roli, napsal i scénář a film také režíroval. Tato kumulace funkcí dokáže kvalitě filmu namíchat často smrtící koktejl. Duboscovi se však nějakým zázrakem podařilo udržet lehkost a dynamické vyprávění příběhu. Přestože jde v jeho případě o režijní debut. Nechybí spousta inteligentního humoru, někdy trochu cynického, skvěle však do děje zapadajícího.

Kdo by čekal pateticky rozbředlý dojemný příběh o životě postižených, bude mile překvapen. Uvidíme, jak si právě lidé s postižením dokáží užívat života, mnohem více si ho totiž váží. Obdivovat můžeme vynikající, sympatické a vtipné herecké výkony. V části děje dokonce figuruje Praha. Pochválit je nutno i vynikající kameru.

Film uteče, aniž vnímáte jeho délku, tak bezprostředně vás osudy postav vtáhnou do děje. Zkrátka mimořádně povedený snímek plný francouzského smyslu pro humor. Mimochodem, česká verze názvu by si zasloužila podobně vtipnou podobu jako má film ve francouzštině či angličtině.

7,5/10

JJ

Láska bez bariér (Tout le monde debout, Francie, Belgie, 2018)

žánr: komedie, romantický

režie: Franck Dubosc

scénář: Franck Dubosc

kamera: Ludovic Colbeau-Justin

hudba: Sylvain Goldberg, Emilien Levistre, Xiaoxi Levistre

hrají: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein, Gérard Darmon, Lika Minamoto, Caroline Anglade, Laurent Bateau, Claude Brasseur, François-Xavier Demaison, Sabina Skalická, Yvonne Gradelet, Gérard Lecaillon, Philippe Vieux

délka: 107 minut

Tip na další sympatickou francouzskou komedii naleznete zde.

Láska bez bariér

Další příspěvky
Hotel Artemis je ve skutečnosti tajná nemocnice pro gangstery
Hotel Artemis je ve skutečnosti tajná nemocnice pro gangstery
Ocitáme se v Los Angeles roku 2028, tedy v blízké budoucnosti. Společnost ovládají vyhrocené boje o vodu, které je nedostatek,...
Mamma Mia! Here We Go Again pokračuje po deseti letech v krasojízdě
Mamma Mia! Here We Go Again pokračuje po deseti letech v krasojízdě
Celosvětový fenomenální úspěch muzikálu Mamma Mia! přímo volal po pokračování, a to je po deseti letech tady. Je však nejen...
Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidí
Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidí
Stavba nejvyššího mrakodrapu na světě byla dokončena a dostal jméno Perla. Na jeho vrcholu je umístěna veliká perla, ve které...