Láska na druhý pohled přináší vkusnou romantiku i ponaučení

Láska na druhý pohled přináší vkusnou romantiku i ponaučení

Olivia s Raphaelem

měli vztah, jaký jim každý záviděl. Od prvního okamžiku, kdy se v osmnácti letech potkali, mezi nimi vzplála láska na první pohled. Od té chvíle prožívali ráj na zemi. Dokončili školu, vzali se a jejich idylka pokračovala. Z Raphaela (François Civil) se stal slavný spisovatel, Olivia (Joséphine Japy) mu s jeho kariérou všemožně pomáhala. Dokonce rezignovala na svůj sen stát se klavíristkou. Jenže jejich vztah nakonec potřeboval nečekaně vzkřísit něčím, co by se dalo nazvat láska na druhý pohled.
Raphael se stále víc opájel stoupající slávou a zájmem o svoji osobu. Přebíhal mezi televizí, rozhlasem, VIP večírky, dával jeden rozhovor za druhým. A na svou krásnou a chytrou ženu měl čím dál méně času. Když už to bylo nesnesitelné, rozhodla se s ním o jejich situaci promluvit.

Změna, jakou nikdo nečekal

Druhý den po hádce se Raphael probudil do jiné dimenze. Jmenuje se stejně, ale je obyčejným učitelem literatury na střední škole a bydlí v malé garsonce. Naopak Olivia se stala slavnou klavíristkou a má svůj život, ve kterém se Raphael nevyskytuje. Dokonce ho vůbec nezná. Nezbývá tedy, než se pokusit zase začít úplně od začátku.

Láska na druhý pohled

Příjemná, romantická komedie s vtipnými dialogy, kde se děj plynule a logicky rozvíjí. Tedy když pomineme ten závan kvantové fyziky a průnik časoprostorem. Snad jen chvíle nového seznamování se místy trochu vlečou. Na druhou stranu je třeba ocenit, že Raphael se do rozhodnutí znovu Olivii získat opřel opravdu naplno a vynalézavě. Oba hlavní představitelé jsou sympatičtí, přes své mládí poměrně zkušení herci, a odvedli přirozený, přesvědčivý výkon. Jejich postavy mají svůj vývoj, a to dokonce hned dvakrát, což François i Joséphine zvládli s autentickou lehkostí. Reálným dějem se smysluplně prolínají scény z knih, které Raphael píše.
Divák si odnese z filmu ponaučení, že si má vážit toho, co má. Jenže zpravidla každému dojde, co ztratil, až když je pozdě. A život, na rozdíl od filmového příběhu, druhé šance většinou nedává.

7/10

JJ

Láska na druhý pohled (Mon inconnue, Francie, 2019)
žánr: komedie
režie: Hugo Gélin
scénář: Hugo Gélin, Igor Gotesman, Benjamin Parent
kamera: Nicolas Massart
hudba: Sage
hrají: François Civil, Edith Scob, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe, Ania Gauer, Camille Lellouche, Ludivine de Chasteney
délka: 108 minut

O jiném romantickém filmu si můžeze přečíst zde.

Láska na druhý pohled

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...