Lenovo IdeaPad A1000

Lenovo IdeaPad A1000

Tablet s nečekaně dobrými parametry za skvělou cenu

IdeaTab A1000_white

 

Když se řekne Lenovo, představí si většina lidí notebook, zato s tablety si tuhle značku většinou příliš nespojujeme. Jenže co není, může být. Renomovaná firma totiž právě představuje nový model IdeaPad A1000, který by se mohl zapsat do dějin techniky podobně jako loni Google Nexus 7. Je elegantní, velmi slušně vybavený, spoustu toho umí a přitom se prodává za cenu, o níž bychom si ještě nedávno mohli při těchto kvalitách nechat leda zdát.

 

Přístroj se sedmipalcovým displejem (ten začíná být mezi tablety pomalu standardem) je vybaven dvoujádrovým procesorem s 1,2 GHz a operačním systémem Android Jelly Bean. Interní paměť nabízí 16 GB prostoru, lze ji rozšířit pomocí karty MicroSD. Navenek se tablet vyznačuje elegantním provedením a tenkou konstrukcí – váží jen 340 g, přitom je vyroben z velmi kvalitních materiálů, takže působí relativně odolně a měl by nějakou dobu vydržet. Výrobci slibují hlavně vyspělé multimediální funkce, IdeaPad A1000 se podle nich hodí jako velmi dobrý přenosný přehrávač hudby i filmů. Tomu odpovídá technologie Dolby Digital Plus i velké kvalitní reproduktory na přední straně.

 

To všechno je v dnešním světě vcelku normální, nejzajímavější je ale cena – za A1000 dáte jen 3500 Kč, tedy zhruba polovinu v porovnání se zmíněným Nexusem. Ten přitom při svém příchodu na trh přinesl radikální snížení tehdy panujících cen. Že bychom tedy díky Lenovu za čas nakupovali nové kvalitní modely ještě podstatně levněji? Pokud by se tak skutečně stalo, všechna čest.

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...