LEXUS dnes ukázal novou tvář řady LS

LEXUS dnes ukázal novou tvář řady LS

Vlajková loď Lexusu přichází s novou podobou interiéru i exteriéru. Lexus představuje luxus a pokrokové technologie. Ale nejen to, nabízí i dynamiku, a to především v provedení F SPORT

 

Lexus představil dnes v San Franciscu novou modelovou řadu LS, který je na trhu už 23 let a kterého výrobce prodal během té doby více než 730 000 kusů. Odhaleny byly verze LS 460, LS 600h a také nová podoba F SPORT. LS 600h s pohonem Lexus Hybrid Drive zůstává celosvětově nejvýkonnějším vozem s plně hybridním pohonem a agregátem typu V8.

 

Nová podoba řady LS navazuje na nedávno uvedené řady GS a ES. Představuje posun stylu s dynamickými prvky například v podobě masky chladiče ve tvaru vřetene, typické pro současné vozy Lexus.

 

Jako vůbec první model značky Lexus je nový LS vybaven vnějším osvětlením tvořeným výhradně diodovými zdroji (LED), včetně vertikálně tvarovaných mlhových světel s nejmenšími jednotkami typu P.E.S. na světě a světly pro denní svícení (DRL).

 

Nový Lexus LS bude mít tužší karoserii, která vede k vyšší jízdní stabilitě a pohodlí. Převodovka a systém Drive Mode Select nabízí pět volitelných jízdních režimů – ECO, COMFORT, NORMAL, SPORT S a SPORT S+.

 

F SPORT

 

Nové provedení LS F SPORT kombinuje sportovnější a agresivnější design exteriéru i interiéru s vylepšením dynamiky. Světlá výška byla snížena o 10 mm, na přední nápravě jsou použity brzdy Brembo se šestipístkovými třmeny a řazení je řešeno pádly pod volantem. LS 460 F SPORT přidává generátor zvuku sání, který umocňuje vibrace impulzů ze systému sání a přivádí je do kabiny vozu.

 

Provedení LS 460 s pohonem zadních kol má nově přidaný samosvorný diferenciál Torsen a automatické přidávání meziplynů při řazení dolů.

 

Další příspěvky
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Roman se zotavuje po úraze a doufá, že se dostane minimálně na dřívější výkonnostní úroveň. A protože je pro něho...
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
K naší planetě se vesmírem blíží několik vesmírných lodí. Na palubě si každá nese jednoho Predátora, starého známého ze dvou...
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Velký displej s poměrem stran 19:9, duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc...