LG na CES 2019 zabodovalo televizory s umělou inteligencí

LG na CES 2019 zabodovalo televizory s umělou inteligencí

Na každoročním největším světovém veletrhu

spotřební elektroniky v Las Vegas se výrobci chlubí tím nejlepším, co mají. LG na CES 2019 vsadilo na představení nejnovějších top modelů televizorů s umělou inteligencí ThinQ. S inteligentním procesorem druhé generace α (Alpha) 9 Gen 2 a algoritmem systému deep learning (hluboké učení). Takto vybavené modely nabízejí vyšší úroveň kvality obrazui zvuku. Televizory s umělou inteligencí pro optimalizaci obrazu navíc analyzují zdroje obsahu, a rozpoznávají okolní podmínky kolem televizoru. 

Televizory s umělou inteligencí se učí

Vedle detekce zdroje obsahu nový procesor přizpůsobuje křivku mapování barevných tónů v souladu s okolními podmínkami. Nabídne optimalizovaný jas obrazovky s využitím své schopnosti porozumět, jak lidské oko vnímá obraz při  různém osvětlení. Procesor využívá senzor k měření úrovně okolního světla a automaticky upravuje jas podle potřeby. Umělá inteligence α9 Gen 2 může dále vylepšovat HDR obsah. Třeba tím, že přizpůsobí jas, aby i nejtmavší scény ukázal s maximálním kontrastem, detailem a hloubkou barev, dokonce i v jasně osvětlených místnostech. Použití poslední inovace zobrazování od Dolby, inteligentně přizpůsobuje obsah Dolby Vision, televizory LG přinášejí optimální HDR prožitek za měnícího se okolního osvětlení.

Nejen obraz, ale i zvuk

Kvalitu zvuku zvyšuje další inteligentní algoritmus. Umí smíchat dvoukanálové audio a vytvořit přesvědčivý prostorový zvuk virtual 5.1. Procesor α9 Gen 2 optimalizuje výstup podle typu obsahu, díky čemuž jsou hlasy čistší, a to například ve filmech, dramatech a zpravodajském vysílání. Uživatelé mohou upravit nastavení zvuku, aby vyhovovalo podmínkám v místnosti, nebo nechat svůj televizor LG inteligentně nastavit nejlepší úrovně podle jeho umístění. Navíc vlajkové lodě mezi televizory LG disponují Dolby Atmos, aby vytvářely co nejrealističtější zvuk pro hlubší zážitek.

Pizza přes TV

Letošní řada opět obsahuje zabudovaný Google Assistant, který byl poprvé dostupný v  roce 2018 v televizorech s umělou inteligencí ThinQ. Dodává zefektivněný prožitek, umožňující řídit denní úkoly, hledat odpovědi a ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti. Uživatel nemusí vzít do ruky telefon, aby si objednal pizzu, protože to může udělat přes televizor, aniž by přerušil sledovaný program na obrazovce.

LG na CES 2019 předvedlo Alexu

V tomto roce LG rozšiřuje svá partnerství v oblasti umělé inteligence. V letošních televizorech s umělou inteligencí ThinQ bude nově zahrnuta služba Amazon Alexa. Uživatelům se tak dostane, pokud jde o hlasové služby, ještě větší flexibility. Stiskem tlačítka Amazon Prime Video na ovladači Magic Remote lze spravovat ostatní zařízení chytré domácnosti. Pokládat otázky, mít přístup k desetitisícům dovedností a dokonce nastavit svou ideální Alexa Routine. Buzení telefonem, dopravní informace, přepínáním oblíbených televizních kanálů nebo přehrávání hudby, to vše svým hlasem. Stejně snadný je přístup k předpovědi počasí a k jedné z vizuálně vylepšených dovedností – Food Network, hledání skvělých receptů a nápadů na jídla.

S novou dovedností rozeznávání hlasu, je získání správných odpovědí jednodušší než kdy dříve. Pochopením kontextu televizory umožňují zadávání komplexnějších požadavků, což znamená, že uživatelé nemusejí zadávat řadu opakujících se hesel, aby získali požadované výsledky. Služba bude dostupná na televizorech LG s umělou inteligencí ThinQ ve více než 140 zemích. Abychom zmírnili vaše nadšení, tradičním problémem hlasového ovládání patrně ještě nějakou dobu zůstane čeština.

NanoCell TV a další technologie

Procesor α9 Gen 2 využívá také vlajková loď pro rok 2019. 8K LCD televizor (model SM99) s úhlopříčkou 75 palců. Prémiová řada LCD televizorů LG (série SM9X a SM8X) ponese nové jméno: NanoCell TV, lépe zdůrazňující vylepšení obrazu pomocí technologie NanoCell. Věrnost barev ze širokého úhlu pohledu (NanoAccuracy) a ultra–úzkou tenkou fazetou s lesklým designem (NanoBezel). NanoCell televizory LG také nabízejí obraz a zvuk vylepšený umělou inteligencí, poháněnou algoritmem deep learning. Zefektivnění prožitku, který nabízí služba ThinQ je opravdu výrazné.

Stranou nezůstala ani instalace portů HDMI 2.1. Ve všech letošních OLED televizorech a vybraných NanoCell televizorech s umělou inteligencí ThinQ také bude podporována technologie high frame rate (HFR). Výsledkem je hladší a jasnější pohyb při 120 snímcích za sekundu pro lepší zobrazení obsahu s rychlou akcí, jako je sport nebo akční filmy. Podpora pro enhanced Audio Return Channel (eARC) umožňuje majitelům domácích kin použití konektivity HDMI a užívat si audioformáty nejvyšší dostupné kvality zvuku. Pro hráče jsou nové televizory kompatibilní s Variable Refresh Rate (VRR), stejně jako s Automatic Low Latency Mode (ALLM), pomáhající poskytovat co nejčistší obraz bez trhání.

O novinkách konkurence se dočtete zde.

Další příspěvky
John Wick 3 přetéká nápaditými bojovými akcemi
John Wick 3 přetéká nápaditými bojovými akcemi
Pochybnosti po minulém dílu se Chadu Stahelskému podařilo rozptýlit neobyčejně velkoryse. John Wick 2 si nesl v jistých ohledech stigma...
Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen
Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen
Nejnovější verzi ikonického reproduktoru Beoplay A9 představil Bang & Olufsen na 58. bienále v Benátkách. Tento reproduktor je celosvětově známý...
Zlo s lidskou tváří představuje milovaného sériového vraha
Zlo s lidskou tváří představuje milovaného sériového vraha
Soudní proces s masovým vrahem Tedem Bundym před zhruba čtyřiceti lety sledovala v přímém přenosu celá Amerika. Bylo to poprvé...