Microsoft a Blackberry razantně zlevňují

Microsoft a Blackberry razantně zlevňují

Obě značky zlevňují své vlajkové lodě: tablet Surface a smartphone Z10

 

Microsoft Surface tablet computer with keyboard cover

 

Microsoft oznámil nové ceny tabletu Surface RT: 32 GB verze bez krytu, který slouží zároveň jako klávesnice, se ve Spojených státech sníží zhruba o třetinu – z původních 499 na velice přátelských 349 dolarů (za klávesnici si ovšem připlatíte rovnou stovku).

 

Blackberry se zachovalo podobně: model Z10, který se ještě nedávno se smlouvou prodával za 199 dolarů, dnes pořídíte za pouhých 49 – jde ovšem o ceny se smlouvou.

 

Obě firmy tato zařízení prezentovala jako své vlajkové lodi, na kterých byl nejnovější software. Jejich úkolem bylo postavit se konkurenci – především dvojici Samsung + Apple, která oblasti smartphonů a tabletů dominuje. Někteří analytici zlevnění vnímají jako přiznání porážky.

 

Velké problémy má hlavně Blackberry. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku firma ohlásila ztrátu 84 milionů dolarů a odmítla zveřejnit, kolik přístrojů Z10 (s novým operačním systémem BB10) se prodalo. V každém případě to bylo méně než v prvním čtvrtletí, kdy se pro Z10 rozhodl milión zákazníků.

 

Microsoft má mnohem širší pole působnosti a neúspěch v prodeji tabletů ho tolik nepálí. Ovšem pokud softwarový gigant chce, aby se Windows 8 stal primárním operačním systémem blízké budoucnosti, musí se dostat do rukou co největšímu množství uživatelů. A jak je dobře známo v případě desktopů a notebooků z W8 lidé moc nadšení nejdou. Řeč čísel hovoří jasně: v prvním čtvrtletí se prodalo 49,2 milionu nových tabletů. Značku Surface z toho mělo jen 900 000 (tabletů jiných značek s OS Windows bylo 1,8 milionu a modelů iPad + iPad Mini celkem 19,5 milionu).

 

blackberry-z10-smartphone

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...