Microsoft a Blackberry razantně zlevňují

Microsoft a Blackberry razantně zlevňují

Obě značky zlevňují své vlajkové lodě: tablet Surface a smartphone Z10

 

Microsoft Surface tablet computer with keyboard cover

 

Microsoft oznámil nové ceny tabletu Surface RT: 32 GB verze bez krytu, který slouží zároveň jako klávesnice, se ve Spojených státech sníží zhruba o třetinu – z původních 499 na velice přátelských 349 dolarů (za klávesnici si ovšem připlatíte rovnou stovku).

 

Blackberry se zachovalo podobně: model Z10, který se ještě nedávno se smlouvou prodával za 199 dolarů, dnes pořídíte za pouhých 49 – jde ovšem o ceny se smlouvou.

 

Obě firmy tato zařízení prezentovala jako své vlajkové lodi, na kterých byl nejnovější software. Jejich úkolem bylo postavit se konkurenci – především dvojici Samsung + Apple, která oblasti smartphonů a tabletů dominuje. Někteří analytici zlevnění vnímají jako přiznání porážky.

 

Velké problémy má hlavně Blackberry. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku firma ohlásila ztrátu 84 milionů dolarů a odmítla zveřejnit, kolik přístrojů Z10 (s novým operačním systémem BB10) se prodalo. V každém případě to bylo méně než v prvním čtvrtletí, kdy se pro Z10 rozhodl milión zákazníků.

 

Microsoft má mnohem širší pole působnosti a neúspěch v prodeji tabletů ho tolik nepálí. Ovšem pokud softwarový gigant chce, aby se Windows 8 stal primárním operačním systémem blízké budoucnosti, musí se dostat do rukou co největšímu množství uživatelů. A jak je dobře známo v případě desktopů a notebooků z W8 lidé moc nadšení nejdou. Řeč čísel hovoří jasně: v prvním čtvrtletí se prodalo 49,2 milionu nových tabletů. Značku Surface z toho mělo jen 900 000 (tabletů jiných značek s OS Windows bylo 1,8 milionu a modelů iPad + iPad Mini celkem 19,5 milionu).

 

blackberry-z10-smartphone

Další příspěvky
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
V posledních letech vznikají nové koncepty sdílené dopravy další, vylepšené generace. Prvopočátky sdílení jednoho dopravního prostředku více lidmi můžeme vidět...
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Jak se firmy mohou ochránit? Každodenní praxe ukazuje, že největší bezpečnostní riziko pro firmy představují jejich zaměstnanci. Ať už jsou...
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Kultovní japonský obří ještěr se dočkal desítek filmových zpracování. Na plátně se poprvé objevil roku 1954, a jeho oblíbenost mimo...