Microsoft představil Office 2013

Microsoft představil Office 2013

Microsoft Office 2013 (Office 15) má zcela nový design i dotykové ovládání

 

 

MS Office 2013 je kromě tradičních desktopů a laptopů přizpůsobený také práci na tabletech a smartphonech s operačním systémem Windows 8. Word, Excel, Powerpoint a Outlook byly redesignovány tak, aby více vyhovovaly dotykového ovládání. V defaultním nastavení se dokumenty ukládají do microsoftího cloudového úložiště SkyDrive a firma tak uživatele nenápadně vybízí k tomu, aby s ním pracovali – toto nastavení se ale samozřejmě dá změnit. Zajímavá je integrace Skypu do přímo do Outlooku – z něj tak můžete nejen psát emaily, ale rovnou také skypovat. Další aplikace jsou ke stažení z Windows Store, je mezi nimi třeba Twitter, který lze také integrovat do Outlooku nebo Encyclopaedia Britannica – s tou se nově můžete poradit přímo ve Wordu.

 

Office tvoří značnou část příjmů Microsoftu a firma se tak snaží udržet si uživatele a nabídnout jim výkonnější nástroj než některé online alternativy, které jsou mnohem levnější, nebo rovnou zdarma (Google, Zoho, Apache OpenOffice, atd.). Business Divize Microsoftu, která Office vytváří, v loňském roce vygenerovala třetinu příjmů celé firmy.

 

 

Přesný termín uvedení na trh zatím Microsoft tají a o ceně se spekuluje. Balík Office 15 pro jeden počítač na měl stát kolem 140 amerických dolarů. Podle globálních reklamních aktivit Microsoftu se však zdá, že firma preferuje předplatné edice Office 365 Home Premium – to stojí 100 dolarů na rok (pro 5 počítačů), přičemž v ceně je 60 minut měsíčně volání ze Skypu a větší úložný prostor na SkyDrive.

 

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...