Milovník po přechodu představuje lehkou letní komedii

Milovník po přechodu představuje lehkou letní komedii

Když se chlap rozhodne, že pracovat nebude

a raději se nechá živit od bohaté starší dámy, musí na to mít žaludek, figuru a věk. A o tom právě vypovídá svěží letní komedie Milovník po přechodu. Maximo (Eugenio Derbez) měl v tomhle jasno od útlého dětství, takže veškeré své snažení léta směřoval k tomuto cíli. Vyrostl z něho pohledný mladý muž s atletickou postavou a okouzlujícím úsměvem. Svým opáleným tělem, „nabušenými“ svaly i pověstnými žlutými plavkami byl vždy terčem obdivných pohledů všech dam na celé plovárně. Až si našel tu pravou. Postarší, pohádkově bohatou. Strávil s ní pětadvacet let obklopen nehorázným přepychem a neomezeným bohatstvím. Ale nakonec ho jeho vlastní životní filosofie dohnala a byl nemilosrdně vystřídán mladším hřebečkem.

Ocitl se na dlažbě, s holýma rukama. Jenže, co teď? Pokusí se oprášit staré triky, které vždy fungovaly? Ale to byl mladý, dneska je z těchto pokusů jen grandiózní trapas a posměch. Maximo se dočasně ubytuje u své sestry Sary (Salma Hayek). Poprvé v životě vidí zblízka svět lidí, kteří chodí do práce, nakupují a doma nemají zástup služebných.

Milovník po přechodu a dvě ženy

Komedii zdobí dvě sexbomby dvou různých generací. Mexická kráska Salma Hayek a legendární Raquel Welch v pro ni naprosto nezvykle komické menší roli. Odkvetlý seladon ve výslužbě se ale nevzdává. Stále znovu a znovu se urputně pokouší vybojovat si zpět pohodlný život v přepychu, na jaký byl zvyklý. Právě tato snaha přináší nejvíc vtipných situací.
Samozřejmě díky krátkému pobytu u Sáry se rozpomněl i na svoji rodinu. Oblíbí si sestřina desetiletého synka a opět nalezne dávno ztracený vztah k Saře.

Přes poněkud překvapivě delší stopáž film kupodivu příliš nenudí. Mohou za to vedle dobrého scénáře a režie především výborné herecké výkony, na nichž, popravdě řečeno, vše stojí. Eugenio Derbez se Salmou Hayek zkrátka celý film, jak se říká, utáhnou. Nečekejte, že se budete chechtat od začátku do konce, tohle není ten druh komedie s bezbřehou srandou a smrští humorných gagů. Milovník po přechodu je milý, úsměvný, lehce zábavný snímek, od kterého příliš nečekejte, a on vás za to odmění odpočinkem a vcelku příjemným odreagováním.

5,5/10

JJ

Milovník po přechodu (How to Be a Latin Lover, USA, 2017)

žánr: komedie

režie: Ken Marino

scénář: Jon Zack, Chris Spain

kamera: John Bailey

hudba: Craig Wedren

hrají: Eugenio Derbez, Kristen Bell, Salma Hayek, Raquel Welch, Mckenna Grace, Rob Lowe, Michael Cera, Michaela Watkins, Rob Corddry, Rob Riggle, Rob Huebel, Ford Austin, Brooklyn Rae Silzer, Renée Taylor, Linda Lavin, Anne McDaniels, Omar Chaparro, Raphael Alejandro, Eddie J. Fernandez, Vadhir Derbez

délka: 115 minut

 

Milovník po přechodu

Salma Hayek

Milovník po přechodu

Milovník po přechodu: Raquel Welch a Eugenio Derbez.

Další příspěvky
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Roman se zotavuje po úraze a doufá, že se dostane minimálně na dřívější výkonnostní úroveň. A protože je pro něho...
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
K naší planetě se vesmírem blíží několik vesmírných lodí. Na palubě si každá nese jednoho Predátora, starého známého ze dvou...
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Velký displej s poměrem stran 19:9, duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc...