Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidí

Mrakodrap, jaký svět neviděl a nejspíš dlouho neuvidí

Stavba nejvyššího mrakodrapu na světě

byla dokončena a dostal jméno Perla. Na jeho vrcholu je umístěna veliká perla, ve které bydlí, takřka v nebi, majitel. Celkově se tento mrakodrap může pochlubit nejmodernějším zabezpečovacím a protipožárním systémem, což má potvrdit bezpečnostní expert Will Sawyer (Dwayne Johnson).

Will je zkušený bývalý agent FBI se specializací na záchranu rukojmí. Aktivní službu opustil, když při jednom zásahu přišel o nohu. Věnuje se především své krásné ženě Sarah (Neve Campbell) a svým dvěma dětem. V jakou noční můru se změní závěrečný revizní posudek Perly netušil ani v nejčernějších snech.

Nádherný mrakodrap

Dwayne Johnson opět dokazuje, že je největším dnešním akčním hrdinou. Létá na dlouhé vzdálenosti vzduchem stovky metrů nad zemí, jeho kousky místy připomínají spíš Spidermana než realitu. Musí zjistit, proč začal mrakodrap hořet, a komu záleží na tom, aby jeho majitele poškodil. Proti němu stojí ozbrojený gang, snažící se ze všech sil, aby se ho zbavil. Rozhodně design budovy je úchvatný.

Smrtonosná past skleněného pekla

O akční scény není nouze od začátku až do konce. Je lépe nepřemýšlet příliš nad logikou situací, někdy je těch náhod opravdu příliš. Tím, že se nemálo scén odehrává ve volném prostoru a ve značné výšce řádově stovek metrů, nebude dobře od žaludku divákům se závratěmi.
Mrakodrapy jsou ve filmu poměrně oblíbené minimálně jako prostředí, mnohdy i tématem. Přestože některé scény jsou v tomto případě akční až příliš a zbytečně překombinované, určitě si tento snímek své diváky najde. Zvláště ty, kterým se líbilo legendární Skleněné peklo anebo mladší Smrtonosná past. Zde najdete od každého trochu.

5,5/10

JJ

Mrakodrap (Skyscraper, USA, 2018)
žánr: akční, drama, thriller, krimi
režie: Rawson Marshall Thurber
scénář: Rawson Marshall Thurber
kamera: Robert Elswit
hudba: Steve Jablonsky
hrají: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Pablo Schreiber, Noah Taylor, Roland Møller, Chin Han, Byron Mann, Hannah Quinlivan, McKenna Roberts, Noah Cottrell, Paul McGillion, Kevin Rankin, Matt O’Leary, Tzi Ma, Venus Terzo, Beatrice King, Adrian Holmes, Elfina Luk, Kathy Wu, Vivian Full
délka: 103 minut

O jiném filmu, ve kterém hraje Dwayne Johnson, si můžete přečíst zde.

Mrakodrap

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...