Nintendo 2DS

Nintendo 2DS

Novinka od japonské značky je levnější verzí loňského modelu 3DS

 

Nintendo-2DS-01

 

Nové Nintendo se od svého dražšího bratříčka liší v jedné podstatné věci: chybí mu 3D zobrazení. Podle průzkumů značky o něj hráči měli pramalý zájem – aby fungovalo bylo totiž nutné displej sledovat pouze z určitého úhlu. Jinak – tedy co se týká výbavy – se jedná prakticky o totožný model, který je kompatibilní se všemi DS hrami.

 

Po stránce designu je zde však další podstatná změna: model 3DS měl výsuvný displej, zatímco 2DS je prostě plochá destička – méně kompaktní a tudíž nepříliš praktická pro cestování. V každém případě má ale novinka příjemnou cenovku: V USA se bude prodávat za 130 amerických dolarů, tedy skoro o třetinu levněji než model 3DS. Jestli se vám hodí, si ještě můžete v klidu rozmyslet: na evropském trhu se Nintendo 2DS objeví až 12. října.

 

Kromě toho značka oznámila také zlevnění konzole Wii U, jejíž dosavadní prodeje jsou zklamáním (od představení v loňském roce si Wii U pořídilo jen 3,6 milionů zájemců). Deluxe verze s 32GB bude od září stát 300 dolarů místo původních 350.

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...