Nový systémový fotoaparát Canon EOS M5 je vlajkovou lodí značky

Nový systémový fotoaparát Canon EOS M5 je vlajkovou lodí značky

Canon dnes představil svůj nový systémový fotoaparát

EOS M5, který v sobě spojuje možnosti digitálních zrcadlovek s pohodlím kompaktního těla. Fotoaparát Canon EOS M5 je první ze systému EOS, který využívá obrazový procesor DIGIC 7. Nový model se může pochlubit CMOS snímačem velikosti APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů nebo automatického zaostřování s duálními pixely.

Přesnost i výkon

Za kvalitním podáním výstupů stojí obrazový procesor DIGIC 7, který má dostatečný výpočetní výkon pro eliminování šumu a vytváření snímků s podrobnými detaily i bohatými barevnými odstíny. Součástí nového fotoaparátu je i technologie CMOS AF s duálními pixely, která přináší rychlé a přesné zaostřování typické pro digitální zrcadlovky. Díky výkonu procesoru DIGIC 7 mohou uživatelé předmět svého zájmu udržet v záběru přesněji a po delší dobu. Jak v případě pořizování fotografií, tak i natáčení videí.

Co má Canon EOS M5 pod kapotou

Srdcem nového fotoaparátu je snímač s rozlišením 24,2 megapixelů, který pro sběr světla využívá mikročočky umístěné těsně vedle sobě bez jakýchkoli mezer. Tato technologie zvýšení citlivosti umožňuje maximální využití plochy snímače při současném snížení digitálního šumu. Za kvalitním podáním výstupů stojí i obrazový procesor DIGIC 7, který má dostatečný výpočetní výkon pro eliminování šumu a vytváření snímků s podrobnými detaily i bohatými tóny. Součástí nového fotoaparátu je i technologie CMOS AF s duálními pixely, přinášející rychlé a přesné zaostřování typické pro digitální zrcadlovky. Výhodná je také vysoká citlivost ISO – již v základním nastavení má dostatečnou maximální hodnotu 25 600 a Canon EOS M5. Je tedy vhodným nástrojem pro pořizování perfektních záběrů při špatných světelných podmínkách.

canon-eos-m5_top
Fotoaparát EOS M5 umožňuje kontinuální snímání rychlostí 7 snímků za sekundu (9 snímků za sekundu v případě pevného zaostření). Díky pětiosé stabilizaci obrazu si nový model poradí i s pohyby fotoaparátu během natáčení videí a výsledné záběry ve Full HD rozlišení při rychlosti 60p tak nejsou nijak roztřesené. Pětiosá stabilizace obrazu digitálně eliminuje pohyby fotoaparátu v pěti různých směrech. V horizontálním, vertikálním, při otáčení, při bočním náklonu (yaw) a při předním/zadním náklonu (pitch).

Neustále ve spojení

Canon EOS M5 vedle Wi-Fi a NFC podporuje i technologii Bluetooth, která umožňuje neustálé propojení fotoaparátu s chytrým telefonem nebo tabletem. Z těchto zařízení mohou uživatelé snímky prohlížet a kopírovat bez toho, aniž by museli fotoaparát vyndat z brašny. K přepnutí na Wi‑Fi komunikaci dojde zcela automaticky. Technologie Bluetooth navíc umožňuje přeměnit chytré zařízení na snadno použitelné jako energeticky nenáročné dálkové ovládání pro vzdálené fotografování nebo zachycení scén, vyžadujících rychlé stisknutí spouště. Například při focení divoké zvěře nebo za chůze.

Cenu fotoaparátu pro český trh kupodivu prozatím dovozce nezveřejnil.

canon-eos-m5_camerajacket

www.canon.cz

Další příspěvky
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Le Mans ’66 – film, ze kterého stříkají závodnické emoce
Ford proti Ferrari na nejtěžším motoristickém závodu světa 24 hodin Le Mans je legendární soboj. Ferrari vítězilo pět let v...
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Ženská na vrcholu, z nové česká komedie se chce spíš plakat
Krása Tater je nejvýraznější dojem z další české komedie. Příběh, dá-li se těch pár událostí, které se před námi odehrají,...
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
Amnestie chce být objektivní výpovědí o naší nedávné historii
První film o důležité události v tehdy ještě československých dějinách, o Sametové revoluci v roce 1989. Pro pamětníky bezpochyby velmi...