Nové LED telky Sony BRAVIA

Nové LED telky Sony BRAVIA

Rozlišení 4K Ultra HD nebo Full HD a zajímavá klínová konstrukce Wedge

 

kd-55x9005b_cw_wd-4037

 

 

Souboj na televizní frontě se přiostřuje, žádná značka si už nemůže dovolit ignorovat 4K, které se pomalu stává standardem. Mezi jarními novinkami ze stáje Sony jsou 3 řady se sedmi 4K modely a dalších 6 řad s celkovým počtem 14 modelů s rozlišením Full HD.

 

Nové televizory BRAVIA mají díky technologii X-tended Dynamic Range skvělý obraz s vysokým kontrastem. Sportovní fanoušci ocení standard 4K/60p, který je ideální právě pro sport. Kromě toho televize podporují HDMI 2.0 a jsou kompatibilní i s rozhraním MHL 3.0, které umožňuje zobrazit výstup ze smartphonů a tabletů v rozlišení 4K. Fajnšmekry potěší nový dekodér s podporou kodeku HEVC, který umožní přehrávání obsahu z internetových služeb ve formátu 4K/60p. Všechny 4K modely dokážou díky obrazovému procesoru 4K X-Reality PRO přepočítat a zobrazit veškerý obsah. O dokonalé zobrazení barev se stará technologie TRILUMINOS, vše vypadá velice reálně: nebe, moře, louka i lidské tváře.

 

Už na první pohled zaujme tvar nových televizorů, kterému se říká Wedge (klín). Inženýři ze Sony jej navrhli pro větší stabilitu obrazovek s velkými úhlopříčkami. Díky snížení těžiště stačí menší podstavec a televizor tak můžete umístit blízko u stěny nebo na úzký stolek. Tato konstrukce také zajišťuje více prostoru pro reproduktory Magnetic Fluid Speakers. U nich se nepoužívá klasické tlumení, ale skleněná vlákna vyztužená slídou, což snižuje zkreslení zvuku. V nabídce je také volitelný bezdrátový subwoofer SWF-BR100.

 

Zcela přepracované je také ovládání: nové rozhraní One Flick Entertainment zajišťuje dokonale intuitivní práce s televizorem. Dálkové ovládání One-Flick Remote má technologii NFC pro bezdrátové spojení i s dalšími zařízeními.

 

kd-55x9005b_sl_wd-6669

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...