Oppo R5

Oppo R5

Pomyslná medaile pro nejtenčí smartphone světa patří čínskému start-upu Oppo

 

31391636_00_d-800x751_f-1_c-495x373

 

Telefony se ztenčují a ztenčují, do vývoje co nejužších materiálů jsou investovány miliardy a každý se musí divit, kde je hranice, za kterou už se nedá jít. Je paradoxní, že drtivá většina z nás nosí své přístroje v ochranných pouzdrech, které pracně „shozené“ milimetry zase přidávají zpět. O hranici tloušťky přístrojů se hodně mluvilo s souvislosti s prohýbajícím se iPhonem 6, tato aféra však jak se zdá pomalu vyšuměla do prázdna a je možná, že v ní měly prsty PR oddělení konkurenčních výrobců.

 

V každém případě dokonce i nový iPhone 6 vypadá v porovnáním s touhle čínskou „žiletkou“ trochu baculatě. Model R5 od značky Oppo je o více než 2 milimetry tenčí než applovský iPhone 6. Oppo R5 měří na šířku 4,85 mm – pro porovnání iPhone 6 má 6,9 mm. V současnosti je to nejtenčí smartphone na světě. Je dokonce tak tenký, že do něj ani nezasunete klasický sluchátkový 3,5 mm jack – musí se použít speciální adaptér, který je součástí balení. Přestože je telefon extrémně tenký, Oppo 5 má parametry, za které by se nemuseli stydět ani výrazně robustnější soupeři: displej s úhlopříčkou 5,2 palců má rozlišení 1080 p, přístroj pohání osmijádrový procesor s taktem 1,5 GHz. Každé z osmi jader může simultánně provádět jiný úkon, výrobce tak slibuje hladký a bezproblémový multitasking. Jen vnitřní paměť není nijak oslnivá – má pouze 2 GB, ale snadno ji rozšíříte pomocí microSD karet.

 

Když zůstaneme u srovnávání s iPhonem 6, tak má Oppo R5 také výkonnější baterii (2000 mAh oproti jablečné 1810 mAh). Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPix, a přední 5 Mpix – i to je slušná hodnota v porovnání s většinou značek, které předním „chatovacím“ foťákům nechávají rozlišení kolem 1,5 MPix. Novinka bude v prodeji od prosince za cenu 499 amerických dolarů (asi 11 000 Kč).

 

Oppo-R5

 

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...