Plán útěku 2 opět se Sylvesterem, ale bez Arnieho

Plán útěku 2 opět se Sylvesterem, ale bez Arnieho

Jak se dostat z vězení,

na to je specialista Ray Breslin (Sylvester Stallone) nejlepší z nejlepších. V tomto oboru se stal prvotřídním odborníkem a jeho sláva ještě vzrostla útěkem z Hrobky. Z vězení, ze kterého prchnout údajně bylo zhola nemožné. Plán útěku 2 před Breslina staví nové výzvy.

Postupně začínají mizet Breslinovi spolupracovníci. Podaří se mu zjistit, že jsou uvězněni v tajném technologickém zařízení s příznačným názvem Hádes kdesi v Atlantě. Tajemná organizace v něm vězní unesené osoby, které disponují důležitými informacemi nevyčíslitelné hodnoty. Bohatí obchodníci, tajní agenti, politici i mezinárodně hledaní zločinci. Nikomu z nich se zatím nepodařilo dostat ven. Jediná cesta pro Raye Breslina tak znovu vede směrem dovnitř.

Plán útěku zprvu není žádný

V pokračování se už nesetkáme s Arnoldem Schwarzeneggerem, který dělal Stallonemu parťáka při předchozím útěku. Dost možná, že odmítl, když si přečetl scénář. Postavu, která by pro něj byla jako stvořená, vytvořil Dave Bautista. Obr s dobráckým, nehereckým výrazem, jemuž jeho drsné chování tak nějak nemůžeme úplně věřit. Tady zkrátka chybí Arnie.

Děj se odehrává ve věznici hlídané superbezpečnostním systémem řízeným počítačem. Jsme tím pádem často stavěni před hotovou věc, průběh událostí někdo částečně naprogramoval. Náhodou se ve vězení vyskytuje hacker, jenž zná plány objektu, náhodou se tam ocitl Číňan, který se umí prát nejlépe ze všech. A nakonec za pomoci Dava Bautisty všechno proběhne překvapivě snadno a hladce.

Nízkorozpočtový snímek

Ze všeho je znát, jak levně film vznikl. Pár herců, atelier, zbytek dokončen v počítači. Stallone už by měl po Arnieho vzoru dobrovolně opustit kategorii neporazitelných akčních hrdinů.

První Plán útěku z roku 2013 nebyl sice žádný oscarový filmový skvost, nicméně pořád byl mnohem zajímavější a propracovanější. Dějem, i tím, že se poprvé spolu v jednom filmu sešly dvě akční legendy, Arnie a Sly. Tentokrát tedy tradiční prokletí „dvojky“ udeřilo plnou silou. Však také tento snímek spíchli za devatenáct dní. Režisér Steven C. Miller si akorát zbytečně uřízl ostudu.

4/10

JJ

Plán útěku 2 (Escape Plan 2, USA, 2018)

žánr: akční, thriller

režie: Steven C. Miller

scénář: Miles Chapman

kamera: Brandon Cox

hudba: The Newton Brothers

hrají: Sylvester Stallone, Dave Bautista, Xiaoming Huang, Jesse Metcalfe, Curtis „50 Cent“ Jackson, Titus Welliver, Jaime King, Wes Chatham, Ashley Cusato, Baylee Curran, Lydia Hull, Vincent Young, Shea Buckner, Tyler Jon Olson

délka: 93 minut

Legendární film Expendables se Sylvesterem Stallonem si můžete připomenout zde.

Plán útěku 2

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...