Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

V rámci veletrhu Computex 2018

na Tchaj-wanu představil Asus na své tiskové konferenci novinky pro druhou polovinu roku. Odhaleny byly nové notebooky ZenBook, VivoBook a nositelné zařízení VivoWatch BP monitorující krevní tlak. Odtajněn byl však hlavně speciální projekt Precog. První konvertibilní notebook s dvojitou obrazovkou na světě vybavený funkcí umělé inteligence.

Projekt Precog

Tento koncept zavádí úplně novou kategorii notebooků se dvěma displeji. Mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a schopné umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, spojujícím oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha, čímž poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. Tradiční fyzickou klávesnici a touchpad nahradila rozšířená obrazovka. Ta zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

Ovládání hlasem

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů. Automaticky se přepne do režimu stylusu, když se stylus dotkne dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním WIndows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se  dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce.

Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zacházejí s velkým množstvím dat a informací, jako například Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

O dalších novinkách z veletrhu Computex vás budeme postupně informovat.

O umělé inteligenci se dočtete také zde.

Další příspěvky
Halloween je zdařilé pokračování legendárního hororu
Halloween je zdařilé pokračování legendárního hororu
Nelítostný vrah Michael Myers se poprvé ve filmu objevil v roce 1978, kdy v šesti letech ubodal svoji patnáctiletou sestřičku...
Mars kolonizovaný Čechy? Proč by ne!
Mars kolonizovaný Čechy? Proč by ne!
Tajemná a vzdálená planeta, pojmenovaná podle římského boha války, je po Měsíci pro nás pozemšťany nejdostupnějším objektem naší sluneční soustavy....
Až přijde válka – dokument o totalitní domobraně na Slovensku
Až přijde válka – dokument o totalitní domobraně na Slovensku
Slovenští branci sdružují víceméně mladé muže, které spojuje silné vlastenectví. V jejich čele stojí Peter Švrček. Branci se ve volném...