Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

V rámci veletrhu Computex 2018

na Tchaj-wanu představil Asus na své tiskové konferenci novinky pro druhou polovinu roku. Odhaleny byly nové notebooky ZenBook, VivoBook a nositelné zařízení VivoWatch BP monitorující krevní tlak. Odtajněn byl však hlavně speciální projekt Precog. První konvertibilní notebook s dvojitou obrazovkou na světě vybavený funkcí umělé inteligence.

Projekt Precog

Tento koncept zavádí úplně novou kategorii notebooků se dvěma displeji. Mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a schopné umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, spojujícím oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha, čímž poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. Tradiční fyzickou klávesnici a touchpad nahradila rozšířená obrazovka. Ta zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

Ovládání hlasem

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů. Automaticky se přepne do režimu stylusu, když se stylus dotkne dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním WIndows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se  dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce.

Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zacházejí s velkým množstvím dat a informací, jako například Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

O dalších novinkách z veletrhu Computex vás budeme postupně informovat.

O umělé inteligenci se dočtete také zde.

Další příspěvky
Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři
Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři
Ostrov plný prehistorických ještěrů sloužících k zábavě návštěvníků se změní v peklo na zemi. Někdejší sen miliardáře o zábavním parku...
Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu
Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu
Koncept prodejny, která vás obslouží sama není v principu žádná novinka, záleží jen na propracovanosti a funkčnosti provedení. U nás...
Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu
Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu
Také jste někdy zapochybovali sami o sobě? Renee (Amy Schumer) je jeden velký chodící komplex méněcennosti. Žije sama, pracuje v...