Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

V rámci veletrhu Computex 2018

na Tchaj-wanu představil Asus na své tiskové konferenci novinky pro druhou polovinu roku. Odhaleny byly nové notebooky ZenBook, VivoBook a nositelné zařízení VivoWatch BP monitorující krevní tlak. Odtajněn byl však hlavně speciální projekt Precog. První konvertibilní notebook s dvojitou obrazovkou na světě vybavený funkcí umělé inteligence.

Projekt Precog

Tento koncept zavádí úplně novou kategorii notebooků se dvěma displeji. Mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a schopné umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, spojujícím oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha, čímž poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. Tradiční fyzickou klávesnici a touchpad nahradila rozšířená obrazovka. Ta zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

Ovládání hlasem

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů. Automaticky se přepne do režimu stylusu, když se stylus dotkne dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním WIndows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se  dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce.

Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zacházejí s velkým množstvím dat a informací, jako například Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

O dalších novinkách z veletrhu Computex vás budeme postupně informovat.

O umělé inteligenci se dočtete také zde.

Další příspěvky
Equalizer 2 bere nekompromisně spravedlnost do svých rukou
Equalizer 2 bere nekompromisně spravedlnost do svých rukou
Svět stále potřebuje pomoc bývalého velitele speciální jednotky Roberta McCalla (Denzel Washington). Pořád je hodně těch, kterým se stala křivda...
Jan Palach se stal nadčasovým mementem budoucím generacím
Jan Palach se stal nadčasovým mementem budoucím generacím
V novodobých českých dějinách zaujímá Jan Palach, a zejména jeho hrdinský čin, neobyčejně významné místo. Stejně jako dokázal ve své...
BlacKkKlansman – neuvěřitelný příběh prvního černošského policisty
BlacKkKlansman – neuvěřitelný příběh prvního černošského policisty
Začátkem sedmdesátých let minulého století se ve Spojených státech stále ještě zcela otevřeně pohlíželo na černošské obyvatelstvo jako na méněcennou rasu....