Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

Precog – notebook s dvojitou obrazovkou a umělou inteligencí

V rámci veletrhu Computex 2018

na Tchaj-wanu představil Asus na své tiskové konferenci novinky pro druhou polovinu roku. Odhaleny byly nové notebooky ZenBook, VivoBook a nositelné zařízení VivoWatch BP monitorující krevní tlak. Odtajněn byl však hlavně speciální projekt Precog. První konvertibilní notebook s dvojitou obrazovkou na světě vybavený funkcí umělé inteligence.

Projekt Precog

Tento koncept zavádí úplně novou kategorii notebooků se dvěma displeji. Mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a schopné umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, spojujícím oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha, čímž poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. Tradiční fyzickou klávesnici a touchpad nahradila rozšířená obrazovka. Ta zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

Ovládání hlasem

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů. Automaticky se přepne do režimu stylusu, když se stylus dotkne dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním WIndows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se  dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce.

Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zacházejí s velkým množstvím dat a informací, jako například Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

O dalších novinkách z veletrhu Computex vás budeme postupně informovat.

O umělé inteligenci se dočtete také zde.

Další příspěvky
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Favoritka – historické drama plné intrik a černého humoru
Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Na začátku...
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Skleněný na plátně a zklamaní diváci v hledišti
Patrně si ještě vybavíte dva roky starý výborný Shyamalanův snímek Rozpolcený s Jamesem McAvoyem v hlavní roli. Muže s poruchou...
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Kursk – tragédie jaderné ponorky znovu ožívá ve filmu
Před osmnácti lety došlo na palubě největší ruské jaderné ponorky při vojenském cvičení k výbuchu. Více jak stopadesátimetrový kolos klesl...