První praktické zkušenosti s mobily Sony Xperia ZX a Sony Xperia X Compact

První praktické zkušenosti s mobily Sony Xperia ZX a Sony Xperia X Compact

Čím dál chytřejší

Od října přichází na český trh dva zajímavé telefony Sony Xperia ZX a Sony Xperia X Compact, o kterých jsme vás před několika týdny informovali. A zde je tedy několik prvních dojmů, když jsme si přístroje mohli v klidu krátce vyzkoušet, a pohovořit o nich s produktovým manažerem Sony Mobile.

Na první pohled i dotek zaujme střídmý, čistý design a příjemný dojem z kvalitního, elegantního provedení obou přístrojů. Displej je dobře čitelný i na denním světle, X Compact umožňuje díky menší velikosti pohodlné ovládání jednou rukou. I větší Sony Xperia ZX se dobře drží, nemá snahu vyklouznout.

Čtečka otisků prstů

Za zmínku stojí čtečka otisků prstů. Nachází se na boku přístroje, a na první pohled se zdá být vzhledem k tenkému tělu mobilu poměrně úzká. K naskenování až pěti prstů máte ke každému deset pokusů, přitom doporučujeme vždy prst přiložit malinko jinak, aby se naskenovala co největší plocha otisku. Pak odemknutí telefonu proběhne spolehlivě na první pokus. A s ohledem k umístění čidla na boku v místě, kam stejně intuitivně položíte palec při uchopení přístroje, o odemykání prakticky ani nevíte.

sony-xperia-xz-forest-blue

Adaptivní dobíjení

Ve většině případů probíhá dobíjení akumulátorů tak, že po proběhnutí celého dobíjecího algoritmu do 100% dobití elektronika odpojí zdroj, a po zbytek noci jen občas doplní nepatrný pokles energie v baterii. Což životnosti akumulátoru příliš neprospívá. Adaptivní dobíjení postupuje mnohem sofistikovaněji. Ve velmi krátké době odpozoruje vaše zvyklosti, a pak dobije telefon na cca 90%. O zbylých 10% doplní akumulátor před tím, než jste například zvyklí ráno vstávat.

Fotoaparát Sony Xperia ZX a Sony Xperia X Compact

S rozlišením 23 MPx, podle prvních dojmů pořizuje velmi kvalitní snímky, které i při značném zvětšení obsahuji překvapivé množství detailů. Přidána je i řada kreativních režimů, z nichž některé nám přišly zajímavé více, jiné méně. K těm opravdu povedeným například patří možnost plynule nastavitelného rozostření pozadí. Využijete při produktové fotografii, například u fotografování jídla nebo portrétů. V obou telefonech je stejný fotoaparát.

Větší Xperia ZX navíc dokáže zaznamenávat video v rozlišení až 4K, což jsou spolu s většími rozměry a vodotěsností v podstatě hlavní rozdíly oproti menšímu sourozenci, verzi X Compact.

A jaké ceny byly stanoveny pro český trh? Menší Sony Xperia X Compact vás přijde na 12 490 Kč, větší „Zetko“ pořídíte za 19 490 Kč.

Za pozornost rozhodně stojí i aktuální zaváděcí nabídka, díky které k menšímu telefonu dostanete zdarma sluchátka v hodnotě 2700 Kč, k Xperii Z pak dokonce bezdrátová sluchátka v ceně 5500 Kč, rovněž zdarma.

Podrobněji o telefonech Sony Xperia zde: http://www.t3mag.cz/chytre-telefony-xperia

sony-xperia-x-compact-white

Další příspěvky
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Místo aby si užíval důchodu, věnuje se Earl Stone (Clint Eastwood) podnikání s květinami. Ovšem nelehká finanční situace a neplacení...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
Uběhlo přesně 30 let od vytvoření World Wide Webu. K této příležitosti se více než 11 000 respondentů z Evropy,...