Reprosoustavy Cabasse mají největší evropský showroom

Reprosoustavy Cabasse mají největší evropský showroom

Francouzská značka Cabasse se specializuje

na výrobu luxusních designových reprosoustav. (Vyrábí však reproduktory například i pro námořnictvo.) Z hlediska množství a hodnoty vybavení se jedná o největší evropský showroom této značky. V prostorách pražského New Living Centre pásku osobně přestřihl, a reprosoustavy představil syn zakladatele, Christopher Cabasse.

Pražský showroom

Cabasse Acoustic Center nabízí na jednom místě to nejlepší z francouzské produkce. „Jedná se o designové reprosoustavy, které jsou nepřehlédnutelnou součástí každého interiéru. Ovšem největší předností je samozřejmě dokonalý zvuk,“ řekl k otevření Cabasse Acoustic Center Jiří Mach ze společnosti BSS Praha s.r.o., která showroom provozuje.

Celková hodnota vybavení showroomu je 6 500 000 Kč. Nejdražší reprosoustava Cabasse L’Océan  stojí 2 700 000 Kč. Naopak nejlevnější reprosoustavy řady Cabasse Antigua pořídíte už za 15 000 Kč.

Vystavené reprosoustavy

„V showroomu na vlastní oči uvidíte, na vlastní uši uslyšíte a na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké to je mít skutečně dokonalý zvuk na dosah ruky. Je lhostejné, zda preferujete dvoukanálový poslech hudby na nejvyšší úrovni, anebo hledáte nenápadné vestavné ozvučení pro minimalistický interiér. Případně se můžete nechat ohromit explozivním zvukem domácího kina nejnovějšího standardu Dolby Atmos, kde zvuk přichází ze všech stran, včetně stropu,“ řekl Christopher Cabasse, syn zakladatele značky s téměř sedmdesátiletou historií.

Zleva: Christopher Cabasse a Petr Silovský (BSS Praha).

O značce Cabasse

Za zrodem značky Cabasse, která vznikla ve Francii roku 1950, stojí Georges Cabasse. Tento muž byl považován ve světě hudby doslova za génia, a to nejen svým talentem, ale také pro jeho jedinečnou paměť na zvuky. Toto nadání pravděpodobně zdědil po svých předcích, kteří po pět generací stáli za výrobou houslí, viol a violoncell, které se dodnes používají v orchestrech. Postupem času se společnost Cabasse stala průkopníkem v oblasti elektroniky. V jejich výzkumném centru specialisté z oblasti telekomunikací, podvodní akustiky a elektroniky využívají svých znalostí a dovedností k výzkumu a vývoji nových technologií a výrobních postupů. Na jejich konci jsou produkty, poskytující svým budoucím majitelům pokud možno dokonalý zvukový zážitek. Tuto značku oceňují nejen profesionálové, ale všichni milovníci hudby a kvalitního zvuku.

Značka Cabasse má pobočky ve 46 zemích světa.

Více o značce zde.

Další příspěvky
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Při hurikánu a povodni se otec Haley Kellerové (Kaya Scodelario) dlouho neozývá. Dcera o něj má čím dál větší starost,...
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Jednou si takhle jede neúspěšný písničkář a kytarista Jack Malik (Himesh Patel) v noci domů na kole. Najednou na několik...
Spider-Man: Daleko od domova – superhrdinou proti své vůli
Spider-Man: Daleko od domova – superhrdinou proti své vůli
Pokračování příhod Pavoučího muže v podání Toma Hollanda nastává doslova proti jeho vůli. Po skončení Avengers: Endgame a ztrátě svého...